Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Під час обстрілу – до... кафе

У Сумах як захисні споруди використовуватимуть і заглиблені приміщення ресторанного типу
19 лютого, 2015 - 12:15

Сумщина межує з країною-агресором — Російською Федерацією. Із огляду на це, можна зрозуміти природне занепокоєння тутешнього населення, котре потенційно перебуває в зоні ризику. Представники місцевої влади запевняють: питання забезпечення належного захисту мешканців регіону, зокрема обласного центру, перебуває на постійному контролі. Проте багатьох сумчан цікавить конкретна відповідь: чи зможуть вони у разі потреби укритися від снарядів, і де, власне, шукати цей прихисток. Днями деякі ЗМІ поширили повідомлення про те, що у місті Суми ситуація зі сховищами є не надто обнадійливою: мовляв, мало хто знає, де вони є, мерія такою інформацією не ділиться; приміщення занедбані, а деякі з них віддано в оренду підприємцям, які облаштовують там бари. Наводився й конкретний приклад — кафе «У Федора».

Із проханням прокоментувати ситуацію кореспондент «Дня» звернувся до начальника міського відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Олександра ДАНИЛЕНКА. Суспільний резонанс, що виник після публікацій, присвячених вищезгаданому кафе, він не схвалює. Каже, що заклад просто прилягає до приміщення, яке є захисним. Завдяки орендарю там наведено порядок, є вода, освітлення, а двері у разі потреби будуть оперативно відчинені. Що ж до нібито «засекречування» інформації про місце розташування потенційних сховищ, Олександр Даниленко повністю заперечує подібні звинувачення. «Ми зібрали власників і орендарів тих підприємств, де є захисні споруди, роздали спеціально виготовлені бирки-покажчики, за якими можна орієнтуватися. Зокрема укриттям у разі необхідності можна буде використовувати заглиблені приміщення ресторанного типу, яких у Сумах близько 40. Їх некоректно називати «бомбосховищами», від авіаційної бомби вони не порятують, але захистять у ситуації артобстрілу».

Щодо бомбосховищ, які залишилися в Сумах з часів СРСР, то, як раніше повідомляли у відділі з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення, лише орієнтовно третина з них зараз готова прийняти людей. Частина колишніх сховищ використовується як спортзали, решта просто занедбані, не обладнані електропостачанням і водою, без належної вентиляції. Зважаючи на ці обставини, місцевому населенню, вочевидь, не доводиться на них беззастережно розраховувати. Натомість у критичній ситуації багатьом доведеться дбати про свій захист самостійно, використовуючи з цією метою льохи, підвали будинків тощо.

Наразі представники Державної служби України з надзвичайних ситуацій продовжують перевіряти захисні споруди на території міста.

Алла АКІМЕНКО, Суми
Газета: 
Рубрика: