Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Подякують і кіт, і лев

Зоозахисники просять депутатів нарешті підтримати закон для суворого контролю за правами тварин
3 квітня, 2018 - 12:19
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

2 квітня перед засіданням погоджувальної ради парламенту мітингували активісти, які захищають тварин від жорстокого поводження. Уже вдруге вони проводять акцію, вимагаючи включити до порядку денного парламенту законопроект №6598 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо імплементації положень деяких міжнародних угод та директив ЄС у сфері охорони тваринного та рослинного світу)».

Документ був готовий до розгляду депутатами ще 23 березня. Однак голосування зірвалося через події навколо Надії Савченко. Щоб законопроект знову потрапив до сесійної зали, зоозахисники змушені постійно про нього нагадувати.

Директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко розповів «Дню», що активісти вкотре надали пропозиції погоджувальній раді парламенту, а законопроект потрапив до порядку денного 3 квітня. Ймовірно, Верховна Рада розглядатиме його у першій десятці законів.

Документ передбачає внесення 65 поправок до дев’яти чинних законів про захист тварин від жорстокого поводження. Найважливіші зміни: забороняється відстрілювати або присипляти тварин, не можна використовувати ведмедів, левів, тигрів, рисей, вовків, леопардів та інших великих хижаків для розваг при ресторанах, готелях і відпочинкових закладах. Унеможливлюється використання ведмедів для притравки собак на полюванні. Заборонені жорстке дресирування та використання вогню в цирках, фотопослуги та жебракування з тваринами.

«Законопроект №6598 передбачає багато змін щодо посилення відповідальності за жорстоке поводження з тваринами та впровадження механізмів притягнення до відповідальності за насильницькі дії, спрямовані проти тварин, — пояснювала раніше зоозахисниця Наталія Вишневська. — Зокрема, законопроект вводить пряму заборону на масову евтаназію тварин, зобов’язує слідчих і прокурорів направляти трупи загиблих тварин на експертизу, бо судово-ветеринарна експертиза є головною підставою, щоб притягати до відповідальності за такі злочини. Законопроект посилює відповідальність за насильницькі дії щодо тварин — за це передбачається арешт строком від трьох до п’яти років. Також вносяться суттєві зміни до терміна «жорстоке поводження з тваринами». До цього часу це було доволі розмите формулювання. Ми пропонуємо конкретні речі, пов’язані з тим, що вбивство, каліцтво, тортури та отруєння вважатимуться жорстоким поводженням із тваринами».

 

Інна ЛИХОВИД, «День»
Газета: 
Рубрика: