Київський апеляційний адміністративний суд зобов’язав Кабінет Міністрів провести науково-громадську експертизу набору продуктів харчування, набору непродовольчих товарів і набору послуг для встановлення прожиткового мінімуму в Україні. Також провести перегляд вмісту наборів непродовольчих товарів, продуктів харчування та послуг для основних соціально-демографічних груп населення й встановити справедливий розмір прожиткового мінімуму в Україні.
Про це йдеться в оприлюдненому позавчора — 17 листопада 2015 року — тексті судового рішення у справі за позовом правозахисника, керівника проекту «Відкритий Суд» Станіслава Батрина.
Як суд першої, так і суд апеляційної інстанції підтвердили порушення урядом базових соціальних гарантій, передбачених статтею 48 Конституції України.
Як пояснює позивач Станіслав Батрин, суд визнав «шахрайством» вважати 1218 грн — максимальною гарантією, за яку відповідає держава.
«Це тривало 15 років, із цього приводу імітували боротьбу профспілки, на цій темі наживали дивіденди політики. Але з сьогоднішнього дня все зміниться, бо невиконання рішення суду тягне за собою кримінальну відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до восьми років із позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років, що передбачено ч. 3 ст. 382 Кримінального кодексу України», — наголошує Батрин.
Юрист повідомив, що вже отримав відповідний виконавчий лист від суду, який, стверджує Батрин, «перезавантажить усю систему соціальних гарантій в Україні», зокрема змінить розмір стипендій, пенсій, допомоги сім’ям із дітьми, по безробіттю.