Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Поштовх до чесної конкуренції

Від сьогодні, 22 квітня, в Україні набувають чинності нові умови провадження медичної практики та діяльності банків пуповинної крові
22 квітня, 2016 - 11:31

Це є ще одним важливим кроком для дерегуляції підприємницької діяльності та наближення якісних медичних послуг до пацієнта, повідомляють у прес-службі Міністерства охорони здоров’я. Новація здійснилася завдяки постанові Кабінету міністрів «Про затвердження ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики».

«Постанова надає можливість відкривати медичну практику фізичним особам — підприємцям, що не мають медичної освіти. І разом з тим розпорядження надає цій категорії право створювати робочі місця та наймати лікарів за заявленою спеціальністю. Ця норма надасть можливість залучати інвестиції та розширить доступ до надання медичної допомоги у непрестижних регіонах», — пояснила Марина Слободніченко, заступник голови Комітету з медичного права Асоціації правників України. Також спрощується пакет необхідних документів для отримання ліцензії та й сама процедура її отримання, повідомляє прес-служба МОЗ.

Постанова нарешті створить конкуренцію на ринку клітинної терапії, що буде стимулювати розвиток галузі, переконаний Олексій Шершньов, генеральний директор медичної компанії «Іlaya». «На сьогодні в Україні лише шість ліцензій на дану діяльність. Попередніми нормами отримати ліцензію на такий вид діяльності було практично неможливо. Нова постанова нарешті створить конкуренцію на ринку клітинної терапії, що буде стимулювати розвиток галузі, й більше того, ціни на послуги стануть доступнішими для пацієнтів, — акцентує Олексій Шершньов. — Для прикладу, ми через соціальний проект завдяки новим клітинним технологіям попередили ампутацію кінцівок для 50 бійців АТО і зекономили державі приблизно 200 мільйонів гривень бюджетних коштів».

Газета: 
Рубрика: