Про це міністр соціальної політики України Андрій РЕВА заявив під час наради під головуванням Президента України Петра Порошенка і за участі прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, повідомляє прес-служба міністерства.
За словами міністра, перед початком пенсійної реформи з 11,5 мільйона пенсіонерів 8,5 мільйона отримували пенсію на рівні прожиткового мінімуму. Закон, ухвалений у жовтні 2017 року, повернув у сферу пенсійного забезпечення принцип соціального страхування. Згідно з ним, пенсія має бути диференційованою і залежати від страхового стажу та розміру зарплати людини. Середнє підвищення пенсії склало 561 гривню, але це не універсальна сума, пенсіонери отримали різні надбавки.
Закон також заклав принцип автоматичної індексації пенсій, який працюватиме вже з березня цього року. На індексацію впливатимуть два показники: 50% рівня зростання інфляції за попередній рік і 50% — зростання середньої заробітної плати. Індексація має бути щорічною.
«Коефіцієнт збільшення показника середньої заробітної плати, доходу, з якого було сплачено внески, становить 1,17. На 1 березня 2019 року пенсії будуть автоматично перераховані для 10 мільйонів 200 тисяч пенсіонерів, а середній розмір підвищення складе 255 гривень. Це не означає, що всі отримають однаково 255 гривень, адже кошти розподіляються відповідно до формули. Реальне підвищення відбудеться для 8 мільйонів пенсіонерів, але підвищення не буде меншим за 100 гривень», — пояснив Рева. Міністр також пообіцяв, що кошти від розмитнення «євроблях» будуть конвертовані у доплати пенсіонерам із повним страховим стажем, але низькими пенсіями.
Ще Андрій Рева заявив, що Пенсійний фонд, «Укрпошта» й «Ощадбанк» уже отримали 731 реєстр отримувачів субсидій. Виплати субсидій пенсіонерам розпочнуться з 4 березня одночасно з пенсійними виплатами. Інші зможуть отримати ці гроші в «Ощадбанку» з 12 березня, пред’явивши паспорт та ідентифікаційний код.