Держкомтелерадіо назвав переможців Всеукраїнського конкурсу «Краща книга України» 2015 року. Цьогоріч на конкурс було подано 51 книгу від 23 вітчизняних видавництв. Долю претендентів на звання «Кращої книги» вирішувало журі, до складу якого входять відомі науковці, працівники бібліотечної системи — зокрема заступник директора Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України Сергій Гальченко, заступник директора Національної бібліотеки ім. В. Вернадського НАН України Любов Дубровіна, директор Книжкової палати імені Івана Федорова Микола Сенченко та інші.
Конкурс має десять номінацій. Найвища — Гран-прі присуджують унікальному, фундаментальному виданню універсальної тематики, яке стало подією у вітчизняному книговиданні. Цього року Гран-прі здобула друга книга роману-колажу Богдана Гориня «Любов і творчість Софії Караффи-Корбут» (видавництво «Апріорі»). Ім’я головної героїні книги сьогодні менш відоме, ніж автора цієї ґрунтовної праці — громадського та політичного діяча, члена НСПУ, мистецтвознавця та журналіста. Львів’янка Софія Караффа-Корбут — українська художниця-графік. Вона проілюструвала майже 60 творів українських письменників, які вийшли тиражем понад 6 мільйонів примірників. Фахівці підрахували, що кожна четверта українська дитяча книжка з початку 60-х до 90-х років минулого століття вийшла з ілюстраціями Софії Караффи-Корбут.
Інше не менш ґрунтовне дослідження життя і творчості великого українця — книга «Ігор Сікорський. Від Києва до Коннектикута, від неба до небес» (видавництво «Адеф-Україна») здобула перемогу у номінації «Життя славетних».
З-поміж десятка гідних претендентів у номінації «З глибин знань» перемогла книга за редакцією Лариси Івшиної «Повернення в Царгород», що вийшла у видавництві ТОВ «Українська прес-група».
«Повернення в Царгород», безумовно, знайде свого вдячного читача в особі старшокласників, студентів, науковців — усіх, кому цікава рідна історія. Адже порушуються теми, які досі не досліджені повною мірою і перебувають в епіцентрі фахових дискусій, — зазначає професор Ужгородського національного університету Сергій ФЕДАКА. — Видання побачило світ у дуже непростий, переломний період сучасної української історії. Тому багато з того, що аналізується на цих сторінках, перегукується з тим, що переживаємо нині й завдяки чому набуваємо важкого життєвого досвіду — чого лише варта стаття В. Рижкова «Як сепаратисти Київську Русь погубили». Тож книжка досить на часі. Їй, крім усього іншого, вочевидь, судитиметься стати ще й чинником новітнього українського державотворення».
Вручення дипломів переможцям конкурсу відбудеться під час церемонії відкриття VI Міжнародної книжкової виставки «Книжкові контракти».