У Національному університеті «Острозька академія» 23 лютого відбудеться засідання оргкомітету щодо перевидання творів Уласа Самчука. Оргкомітет очолить відомий літературознавець, директор Інституту літератури імені Тараса Шевченка НАН України, академік Микола Жулинський, який, до речі, минулого року став лауреатом Міжнародної премії імені Уласа Самчука за роман-хроніку «Моя Друга світова».
Планується видати повне зібрання творів Уласа Самчука, серед яких: трилогії «Волинь» та «Ост», ранні романи «Саботаж УВО», «Кулак», «Гори говорять», «Марія», «Сонце із Заходу», пізні романи «Юність Василя Шеремети», «Чого не гоїть огонь», «На твердій землі», мемуари «Мої границі», «На білому коні», «На коні вороному», «П’ять по дванадцятій», «Плянета Ді-Пі», новели і публіцистика, листи, щоденник тощо.
Нагадаємо, саме Острозькій академії як провідному центру української духовності та патріотизму родина Соколиків — представники української діаспори в Канаді та єдині розпорядники спадщини Уласа Самчука — надала ексклюзивне право перевидавати твори митця слова для широкого загалу читачів в Україні. Так, до сторіччя від Дня народження Уласа Самчука редакційно-видавничим відділом Острозької академії було видано трилогію письменника «Волинь», яка користується неабиякою популярністю серед читачів, спогади і враження Уласа Самчука у двох частинах, які охоплюють період Другої світової війни: «На білому коні. На коні вороному». До 105-ї річниці від Дня народження видатного письменника побачила світ збірка творів Уласа Самчука «Марія», «Віднайдений рай» та «Чого не гоїть огонь». Минулого року видали твори «Плянета Ді-Пі» та «П’ять хвилин по дванадцятій».
Також уже декілька років поспіль за підтримки родини Соколиків в Острозькій академії відбуваються всеукраїнські конкурси серед студентської та учнівської молоді, присвячені творчості цього видатного письменника.
«Улас Самчук повсякчасно, гордо і невтомно тримав у руках духовний жезл національного обов’язку — повертав втрачену Батьківщину для себе та для свого народу, бо якщо не здобудеш власної Батьківщини, то втратиш увесь світ. Коли в сім’ї волинського селянина народився син, ніхто й гадки не мав, що судилося йому стати величною постаттю не лише на Волині, а й в усій Україні, Європі, і стати одним із небагатьох, хто у певні історичні періоди представляв культуру та літературне мистецтво українців в усьому світі. Улас Самчук — це велич, у якій ніхто і ніколи не повинен сумніватися», — відзначив ректор Національного університету «Острозька академія», професор Ігор ПАСІЧНИК.