Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Прем’єра до ювілею Чайковського

У Львові триває музичний проєкт «Диригенти. Українською»
2 грудня, 2020 - 10:17
ФОТО З САЙТА ЛЬВІВСЬКОЇ ФІЛАРМОНІЇ

Національна філармонія імені Мирослава Скорика, на базі якої втілюється задум, готується до другої його події, і це буде концерт під диригуванням Ігоря Муравйова, який відбудеться 4 грудня у Концертному залі ім. Станіслава Людкевича.

За словами ініціатора циклу «Диригенти. Українською», а це — директор-розпорядник Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії Михайло Сосновський, графік таких концертів складений до липня 2021-го — до кінця концертного сезону філармонії, а виступатиме симфонічний оркестр Львівської філармонії під керівництвом дев’ятьох молодих диригентів — зі Львова, Києва, Харкова, Одеси, Тернополя та Хмельницького.

Концерти проєкту відбуватимуться раз на місяць. Всі —  на сцені Концертного залу Людкевича.  Транслюватимуться і в онлайн-режимі. Для зручності слухачів — о 19.00.

«Диригенти. Українською — проєкт про таємницю співпраці і співжиття диригента і оркестру. Завдяки ньому молоді та перспективні українські диригенти мають можливість виступити з одним із найбільших та найдавніших українських оркестрів — Академічним симфонічним оркестром Львівської національної філармонії», — говорить Михайло Сосновський. І додає, що, крім того, кожна подія проєкту відкриває диригентську справу під іншим кутом, що буде корисно і молодим виконавцям, і студентам й усім, кого зацікавить, як відбувається процес підготовки до концерту. Приміром, можна дізнатися, чим є професія диригента, яка його функція та хто в тандемі «оркестр — диригент» головніший? Відповіді на всі ці питання — на з добрим гумором змонтованих відеороликах, які можна переглянути на офіційних сторінках Львівської національної філармонії (на сайті та у соцмережах). Отож усі охочі без проблем можуть познайомитися із солістами, диригентами, також — композиціями, що виконуватимуться у концертах.

У планах втілювачів проєкту — зробити його не один філармонійний сезон, а щорічним. А ще вони вважають свій задум дуже доброю стартовою позицією для молодих диригентів.

Розпочався проєкт «Дириґенти. Українською» місяць тому під батутою диригентки з Одеси Маргарити Гринивецької. Солісти — скрипалі Марія Ткачик (Львів) та Андрій Павлов (Київ). Михайло Сосновський  зазначає, що концерт отримав схвальні відгуки, а запис трансляції можна переглянути на YouTube-каналі Львівської філармонії.

Щодо майбутнього концерту під керівництвом молодого львівського диригента Ігоря Муравйова, то він складатиметься з «Української сюїти» львівського композитора Миколи Колесси, знаменитої «Гаффнерівської» симфонії (№35) Вольфганга Амадея Моцарта (яка початково була створена для сім’ї Гаффнерів як серенада для супроводу церемоніалу із надання дворянського титулу Зигмунду Гаффнеру, батько якого свого часу був мером Зальцбурга, звідки походив сам Моцарт), а завершиться прем’єрним виконанням Третього фортепіанного концерту Петра Чайковського. Сольну партію виконає Андрій Макаревич (фортепіано).

А диригент Ігор Муравйов, тим часом, нагадує, що 2020-й — рік 180-річчя від дня народження Петра Чайковського. Тому виконання фортепіанного концерту Петра Ілліча повноцінно (всіх трьох частин) — дуже на часі.  І, тим більше, вперше в Україні!

Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів
Газета: 
Рубрика: