Заклади профосвіти вже можуть подавати заявки на конкурс для створення навчально-практичних центрів. Між тими, що пройдуть відбір, розподілять 259 млн, які уряд спрямував на облаштування центрів 2020 року, повідомляє www.kmu.gov.ua.
«Ми вперше отримали від уряду таку серйозну підтримку на навчально-практичні центри і хочемо витратити ці кошти ефективно. Саме тому їх отримають лише ті заклади, які навчають щонайменше 400 учнів, мають цілісне бачення, як використати ресурси центру з максимальною користю і покращити в такий спосіб рівень підготовки. Зараз керівники закладів та місцева влада можуть доопрацьовувати свої проєктні заявки і подаватися на прозорий конкурс. Це реальна можливість покращити якість освіти в найбільш потужних та спроможних закладах», — зазначила міністр освіти і науки Ганна НОВОСАД.
Податися на конкурс можна протягом місяця — до 12 березня 2020 року, надіславши пакет документів за адресою: 01601, місто Київ, бульвар Шевченка, 16 (директорат професійної освіти). Далі ще місяць триватиме конкурсна комісія, яку очолить профільний заступник міністра Петро Коржевський, вивчатиме подані заявки й відбиратиме переможців. Запитання щодо умов участі в конкурсі можна поставити до державного експерта директорату профосвіти МОН Сергія Коваленка за телефоном: (044) 287-82-74 або на електронну пошту [email protected].
Подаватися можуть усі заклади профосвіти, незалежно від того, чи є вже в закладі навчально-практичний центр, чи ні.
Закупівля обладнання відбуватиметься на умовах співфінансування:
— не більше ніж 70% коштів оплачується за рахунок субвенції, а не менше ніж 30% — за кошти місцевих бюджетів;
— не більше ніж 20% від загального розміру субвенції можна використати на капітальний ремонт.
Важливо, що цього року МОН не обмежує заклади переліком професій, за якими можна відкрити навчально-практичний центр. Вони разом з місцевою владою можуть самостійно визначити, яких фахівців бракує регіональному ринку праці, й відкрити центр за цією професією.