Сьогодні Верховна Рада проведе позачергове засідання. «Будуть прийняті необхідні рішення по ситуації на сході, забезпеченню і підвищенню обороноздатності нашої країни. Ви знаєте рішення РНБО — введення воєнного стану немає. Це означає, що цього не буде на порядку денному сесії», — сказав учора в Києві спікер парламенту Володимир Гройсман.
24 січня країну сколихнула чергова трагедія проти мирного населення. На цей раз російські бойовики обстріляли житлові райони Маріуполя. За даними Донецької обладміністрації, загинули 30 мирних жителів, близько 100 осіб поранені. Глава СБУ Валентин Наливайченко в понеділок заявив, що обстріли Маріуполя були здійснені російської артилерійською батареєю під командуванням російського офіцера з позивним «Пепел».
Кремль традиційно відкидає всі звинувачення на свою адресу і з такою ж постійністю винить у всьому українські збройні сили. Брехня і обман російської влади давно вже стала статистикою, як і їхні злочини на території України. Відкрита військова агресія російських регулярних військ і місцевих бойовиків на Донбасі, терористичні акти в інших містах України, колосальні фінансові зусилля по всьому світу для формування «правильної» позиції... — все це частина глобальної та давно підготовленої спецоперації зі знищення української державності.
«Завтра буде розглядатися все, що пов’язано з бійнею в Маріуполі, яка сталася минулої суботи, — коментує «Дню» народний депутат від «Народного фронту» Юрій Береза. — Ми нарешті маємо визначити, що «ДНР» та «ЛНР» є терористичними організаціями. Другий момент, на якому я наголошую вже декілька місяців, пов’язаний з тим, що у нас відбувається не АТО, а війна з РФ — це також треба визнати. Розпалювачами війни є не якісь «ДНР-ЛНР», а саме Росія — треба називати речі своїми іменами. Я також маю надію, що ми повернемось до змін в Генеральному штабі. Це те, що зараз необхідно, і я сподіваюсь, у Президента вистачить здорового глузду нарешті вирішити питання з головою Генштабу Муженком.
«Звичайно, буде підніматися питання воєнного стану на території, де йдуть військові дії — на Донеччині та Луганщині, але чи буде прийнято — інше питання, — підкреслює Береза. — Необхідність введення воєнного стану диктується тим, що у нас багато запитань до чинного законодавства — наприклад, на основі якого стану проводиться четверта хвиля мобілізації. Щодо ситуації на фронті, то я радію з того, що зараз затишшя. Це пов’язано з тим, що українські війська дали серйозну відповідь на обстріли Маріуполя та спроби атакувати наші позиції. Але це затишшя перед бурею, адже санкції, що вже б’ють по Росії, а також очікування на нові санкції, зумовлюють господарів тих мавп, які зараз стріляють в мирних людей в Донецькій та Луганській областях, присмирити їх хоча б символічно».