Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Шанс на успіх

У Вінниці представили пілотний проект щодо працевлаштування людей з інвалідністю, який може стати базовим для всієї країни
11 квітня, 2018 - 10:59
ФОТО АВТОРА

15 вінничан візьмуть участь у проекті «Нові можливості працевлаштування для людей з інвалідністю». Він передбачає напрацювання методичних рекомендацій із надання соціального супроводу таких осіб та удосконалення нормативно-правової бази для їхньої зайнятості. Реалізує пілот держустанова «Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Поділля». Її директор Роман ШТОГРИН каже, що нові ефективні механізми працевлаштування людей з інвалідністю допоможуть зробити ринок праці доступнішим і дозволять реалізувати право на працю усім спроможним.

«Торік наш центр довів, що люди з інвалідністю — це невикористаний ресурс, який може конкурувати на рівних з іншими клієнтами ринку праці. Застосувавши новий підхід у допомозі людям з інвалідністю у пошуку робочого місця, ми працевлаштували 15 осіб, — зауважує Роман Штогрин. — Але водночас зрозуміли, що у цьому питанні важливо не лише знайти роботу для людини з інвалідністю, а закріпити її на новому робочому місці, оскільки у процесі виконання трудових обов’язків виникає комплекс питань, які необхідно усувати. Це й адаптація до робочого колективу, і медіація конфліктів на робочому місці, і психологічне консультування, і пристосування робочого місця тощо. Тому нині настав час для другого етапу — відпрацювати модель соціального супроводу для людей з інвалідністю при працевлаштуванні і створити механізми, щоб людина залишилася працювати і стала успішною».

До проекту залучать осіб із різними формами інвалідності — нечуючих, незрячих, людей з порушеннями опорно-рухового апарату та ментальними порушеннями. Усіх їх забезпечать робочими місцями переважно у сфері надання послуг, йдеться про посади касирів, масажистів, операторів колл-центрів, перукарів тощо. Соціальний супровід працевлаштованих здійснюватимуть чотири співробітники центру — два соціальні працівники, психолог та юрист. Вони щодня моніторитимуть ситуацію, спілкуватимуться як з працевлаштованими особами, так і роботодавцями. На основі цього дослідження розроблять компетенції для фахівців, які займатимуться соціальним супроводом працевлаштованих осіб із різними формами інвалідності.

На завершення проекту, який триватиме півроку, розроблять пропозиції для внесення змін до нормативно-правової бази. Вони фактично змусять державу виступити посередником у вирішенні проблем, які можуть виникати між роботодавцем і людиною з інвалідністю.

Проект Центру реабілітації «Поділля» реалізується за підтримки Мінсоцполітики України у рамках спільної програми ПРООН, ВООЗ і МОН «Сприяння інтеграційній політиці та послуг для людей з інвалідністю в Україні».

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця
Газета: 
Рубрика: