Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак переконаний, що впровадження природоохоронних директив, передбачених Угодою про асоціацію з ЄС, матиме не лише позитивні наслідки для охорони природи в Україні, а й створить економічні вигоди. Про це він сказав під час прес-конференції в Українському кризовому медіа-центрі, повідомляє menr.gov.ua.
«За оцінками експертів стан національного законодавства на момент підписання Угоди мав високий ступінь відповідності вимогам Пташиної директиви, а вимогам Оселищної директиви — середній. Сьогодні стоїть завдання усунути прогалини в законодавстві та передбачити чіткі механізми, які працюватимуть в українських реаліях. Розроблена командою Мінприроди спільно з українськими та міжнародними експертами концепція з наближення національних стандартів охорони природи до вимог Європейського Союзу стане дороговказом України у виконанні Угоди про асоціацію, а відповідний законопроект запровадить необхідні правові механізми», — сказав Остап Семерак.
Міністр також пояснив, що науковий підхід щодо забезпечення збереження популяцій видів флори й фауни, природних оселищ на біогеографічному рівні, який використовують при формуванні мережі NATURA 2000 в ЄС, в Україні відсутній. А це призводить до подальшого зниження рівня біорізноманіття в Україні.
Для удосконалення законодавства і виконання зобов’язань України у сфері довкілля за ініціативи Мінприроди було створено міжвідомчу робочу групу з охорони природи, до складу якої увійшли науковці, природоохоронна громадськість та представники профільних департаментів міністерства.
Представниками робочої групи було прийнято рішення розділити процес наближення національного законодавства до Пташиної та Оселищної директив ЄС на два етапи. Зокрема, спрямувати роботу на вирішення питань створення та забезпечення функціонування мережі природоохоронних територій, наближеної до мережі NATURA 2000 в ЄС, та підготувати законодавчі зміни з метою удосконалення системи охорони пріоритетних видів флори й фауни та їхніх оселищ.