Про це повідомляється в мережі «Фейсбук» на сторінці «Небайдужі Жовті Води». У зверненні говориться, що «на сьогодні на станції «Швидкої допомоги» склалася критична ситуація»: «Уже місяць одна з карет у неробочому стані. Працівники підстанції власними силами і засобами намагаються відремонтувати її, але без допомоги громади зробити це неможливо», — наголошується далі.
На жаль, звернення до бізнесменів результатів не принесло — допомоги ніхто не надав. Поки машина не працює, місто і прилеглі території обслуговує лише дві бригади. Хоча, за стандартом, має бути одна бригада на 10 000 жителів. Тобто, враховуючи населення міста і прилеглих територій, це повинно бути навіть не три, а п’ять бригад. Час приїзду за викликом у зв’язку з цим значно збільшився. Окрім викликів і надання екстреної медичної допомоги, «швидка» також займається перевезенням тяжкохворих пацієнтів до лікарень міста Кривий Ріг. У такі моменти на місто з багатотисячним населенням залишається лише одна бригада.
Оскільки тендери тільки почали проводити, склалася ситуація, коли оплатити ремонт поки що немає можливості. Адміністративно підстанція «швидкої допомоги» Жовтих Вод відноситься до Криворізької СМД з адміністрацією в місті Кривий Ріг.
Вартість ремонту автомобіля становить лише 9000 грн. Ця невелика сума дозволила б налагодити якісну, а головне — своєчасну медичну допомогу, наголошується у повідомленні. Офіційний збір коштів для «швидкої допомоги» організовано через Благодійний Фонд у м. Жовті Води.
Але це не єдина проблема, з якою стикаються медики. Співробітники «швидкої», які щодня рятують життя людей, самі регулярно наражаються на небезпеку. Так, 2010 року підліток на «Мерседесі» врізався у «швидку» в Дніпрі, убивши 39-річну жінку-лікаря. На початку лютого цього року хтось у Кам’янському з «воздушки» вистрілив у машину «швидкої допомоги». За минулий рік в області було сім нападів на співробітників бригад. В одному випадку фельдшер із тілесними ушкодженнями був госпіталізований. Лікарів на «швидкій», зазначає в мережі «Фейсбук» Радій Шевченко, керівник обласного Центру медицини катастроф, стає дедалі менше. 2008-го в області на допомогу хворим могли приїхати на виклик 485 лікарів. Сьогодні їх лише 345. Із них 153 людини пенсійного і глибоко пенсійного віку. Лікарі і фельдшери залишають лави служби у пошуках більш престижної і прибуткової роботи, дехто виїжджає за кордон. Тим часом вони рятують життя не лише мирних жителів, але й військових. Із 2014 року бригади «швидкої» перевезли близько 10 тисяч бійців, поранених на Донбасі.