Із відповідним листом екологічні організації звернулися до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана. А від міністра екології та природних ресурсів Остапа Семерака активісти вимагають пояснень, чому взяв у свою команду такого неоднозначного діяча, адже публічно заявляв, що пріоритетом у роботі буде прозорість та фаховість у кадрових призначеннях.
Віктор Канцурак з 2010 року керував Державною службою заповідної справи, після її реорганізації — Департаментом заповідної справи Мінекології. Під тиском громади в травні 2014 року написав заяву про звільнення. Тепер людина з команди Віктора Януковича знову працює в міністерстві. Вікторові Канцураку екологи приписують тендерні дерибани на будівництві та закупівлі техніки і дії, що призвели до занепаду природно-заповідної справи. Найбільше чиновник запам’ятався проектом супутникового моніторингу за заповідними об’єктами, котрий обійшовся державі в шість мільйонів доларів, а зараз не використовується.
«Період, коли Віктор Канцурак очолював Департамент заповідної справи, громадські активісти називають льодовиковим, бо не створювались об’єкти заповідного фонду, фахівців-директорів прибирали і ставили так званих господарників, — зазначає одна з підписантів звернення, голова Татарбунарської районної громадської екологічної організації «Відродження» Ірина Вихристюк. — У нашому національному парку «Тузловські лимани» за чотири роки призначили чотирьох директорів, котрі з об’єкта природно-заповідного фонду створили заповідник корупції, це був дерибан бюджетних коштів та природних ресурсів. За каденції Канцурака ставили керівників, які відверто казали, скільки за їхні призначення було заплачено. Я не переходжу на особистості, але для мене важливі показники в роботі. Є ж серед активістів розумні та світлі люди — чому все в руках певних політичних угруповань?»