Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Скверу Небесної Сотні – бути

Київрада проголосувала за зелену зону на вулиці Михайлівській, 24—26
25 вересня, 2015 - 11:30
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Цього засідання Київради активісти чекали з нетерпінням. До порядку денного сесії Київської міської ради на 24 вересня була винесена низка питань про розвиток міста, серед них — одним рядком згадувалось рішення «Про припинення договору оренди земельних ділянок від 30.03.2007 № 91-6-00644 (зі змінами)». За цим документом — ціла історія: у 2007 році ділянка на вулиці Михайлівській, 24-26, майже впритул до Михайлівської площі, була передана під забудову. Заплановані готель та офісний центр могли зайняти і територію самої площі. Але через суди будівництво так і не розпочалось. А в 2014 році кияни самотужки перетворили цю ділянку на місто-сад.

Місцеві мешканці під час подій на Майдані вирішили прибрати цю закинуту місцину, зарослу бур’янами, закидану сміттям і чомусь забуту забудовником. Прибрали один раз — і вирішили на цьому не зупинятись, а перетворити це місце на такий простір, щоб смітити більше не хотілось. Так з’явився сквер Небесної Сотні. Чому саме з таким змістом та аурою — підказували тодішні події. Однак сьогодні це територія, де люблять гратися діти, бувати дорослі, де спільно висаджують город та збираюють разом урожай, переглядають авторське кіно, проводять лекції на урбаністичну тематику.

Тому природно в активістів зажевріла надія, що цю територію можна зберегти у такому ж унікальному вигляді назавжди, захищаючи від забудови зелену місцину у центрі міста. Однак у жовтні 2014 року мало місце рішення суду, що залишало в силі плани забудовника. Активісти ініціювали аналіз та перевірку документації про будівництво, заручились підтримкою мера, що сквер буде збережено. Всі ризики та загрози могло зняти лише одне рішення Київради, за яке учора і проголосували депутати. Тепер «ТОВ «УКРінвестресурс» пропонується припинити оренду ділянки площею 0,2697 га та площею 0,0266 га через невиконання товариством умов договору, а саме — зобов’язання завершити забудову земельних ділянок та реконструкцію і облаштування об’єкта в строки, встановлені проектною документацією, але не пізніше, ніж через три роки з моменту державної реєстрації договору», — йдеться на сайті Київради.

Звісно, це тільки початок процесу, коли сквер стане власністю міської громади. «Наступні, найголовніші кроки, має зробити вже наступна Київська міська рада — повернути сквер у власність міста, — прокоментувала у себе на «Фейсбуці» засновниця міста-саду Євгенія Кулєба. — Це можуть бути складні переговори з власником, пошук нестандартних рішень, судові позови. Але думка громади однозначна — територія гідності не може стати територією злочинної забудови».

Інна ЛИХОВИД, «День»
Газета: 
Рубрика: