Упродовж десяти днів, з 12 до 22 червня, інтерв’юери опитали понад вісім тисяч респондентів — по тисячі у кожному виборчому округу, які розташовані на території Вінницької області, і по 1200 у двох округах міста Вінниці. Тому вибірка була репрезентативна як по кожному округу окремо, так і по регіону загалом. Анкета складалася із 12 запитань, які стосувалися суспільних настроїв населення, їхніх політичних вподобань та можливих фаворитів на дострокових парламентських виборів. Як повідомив голова ГО «Центр регіональної ініціативи та розвитку», політолог Руслан Штогрин, в опитуванні брали участь лише дорослі люди з постійним місцем проживання на тому чи іншому виборчому окрузі. Статистична похибка дослідження складала не більше ніж 3,1%.
«Медовий місяць» після президентських виборів триває досі і більшість людей вірять, що вони зробили правильний вибір, бо тепер наша країна рухається в правильному напрямку. Так думають 64,9% опитаних. Але якщо запитати вінничан, який на вашу думку, зовнішній курс є найприйнятнішим для України сьогодні, то курс до ЄС обирає лише половина — 51%, курс до НАТО — 19%, до Митного Союзу 5,5%, а нейтральну позицію зайняли — 17,7% респондентів (решта вагаються з відповіддю). Це говорить про те, що кожен п’ятий вінничанин вважає, що нам треба мати нейтральну позицію і бути позаблоковою державою. І це вже насторожує, — визнає Руслан Штогрин. — Оцінюючи роботу попереднього президента України Петра Порошенка, більшість вказали, що він працював неефективно («нейтрально» — відповіли 23,5%, «скоріше неефективно» — 33,8%, «зовсім не ефективно» — 21,9%). Оцінка діяльності прем’єр-міністра Володимира Гройсмана дещо вища, незадоволені його роботою 24,5%, нейтрально ставляться 32,4%, ефективно оцінили 41,8%, ледь більше 1% — не змогли відповісти. Але що цікаво?! Підтримують перші кроки діючого президента Володимира Зеленського понад 40% опитаних, нейтрально оцінюють 34%, незадоволені діяльністю глави держави майже 14%. Більше того, нову владу підтримують 70% респондентів. А це означає, що народ має колосальну довіру до нового очільника, він вірить у позитивні зміни, які мають настати найближчим часом і хоче, щоб президент швидко розв’язав проблеми, які направду нікуди не зникли. Людей, як і раніше, турбують високі тарифи на комунальні послуги, війна на Донбасі, корупція і хабарництво. Тобто виходить парадокс, люди говорять, що Україна змінилася, вона почала рухатися у правильному напрямку, але в той же час болючі питання (ті ж самі) залишилися».
Розповідаючи про політичні настрої вінничан напередодні дочасних парламентських виборів, Руслан Штогрин шокував тим фактом, що позитивно до підкупу виборців ставляться 19% опитаних, нейтрально 25,6%. І лише половина респондентів засуджують спроби кандидатів підкупити виборців.
Разом з тим політичні настрої серед вінничан нічим не відрізняються від електоральних симпатій загалом по Україні. Партію «Слуга народу» планують підтримати 38% опитаних. Високим порівняно з загальнодержавним показником є рейтинг партії «Українська стратегія», що само собою зрозуміло, за неї готові віддати свої голоси 11,2% виборців. Рейтинг «Європейської солідарності» в області, за даними дослідження, просідає. На сьогодні за неї готові проголосувати 10,2% респондентів. Четверту позицію утримує «Батьківщина» з показником 8,3%, а ТОП-5 замикає «Голос» Вакарчука з 5,6%. Решта партій на Вінниччині не долають позначку в 5%. Щоправда, у Вінниці до списку прохідних фаворитів ще може додатися «Сила і честь» Ігоря Смешка, партія практично балансує в прохідному коридорі.