Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Спроба перезавантаження

Сьогодні офіційно стартує електронна система пропуску у зоні проведення АТО. Поки переваг більше, ніж недоліків
7 липня, 2015 - 10:54

У тестовому режимі система працює з кінця червня. Для дозволу на перетин лінії розмежування треба заповнити заявку на спеціальному сайті. Протягом десяти днів дані обробляються. Координаційна група, до складу якої входять представники МВС, СБУ, Державної фіскальної служби тощо, перевіряють людину на причетність до злочинів. Якщо все нормально, громадянина вносять до електронного реєстру, про що повідомляють телефоном. На контрольно-пропускному пункті людина показує лише паспорт. Правоохоронці перевіряють, чи є громадянин в електронній базі. Якщо є — пропускають.

Нову систему перетину лінії розмежування розробили, щоб подолати корупцію при видачі перепусток і позбавитися черг на блокпостах.

Олександр ГОРБАТКО, головний координатор громадської організації «Донбас SOS»:

— Систему вже запустили, працює сайт, люди подавали заявки. Головне, що тепер можна податися на отримання дозволів для переміщення у всіх секторах зони проведення АТО. Система проста у використанні, бо не треба завантажувати якісь документи. І, якщо у людини немає інтернету, можна зателефонувати знайомим і заповнити заявку з їхньою допомогою.

Недолік системи — те, що для заповнення заявки обов’язково потрібен паспорт громадянина України. Якщо паспорту немає, але є документ, який посвідчує особу, наприклад, закордонний паспорт чи водійські права, можна заповнити заявку у спеціальному пункті. Якщо у людини немає жодних документів, вона приречена лишитися на окупованій території.

Є недоробки на сайті для заповнення заявок на дозвіл. Коли заповнюєш певні поля, видає повідомлення про помилку. Але це — дрібниці, які, гадаю, незабаром усунуть. Паперові перепустки вже ніхто не видаватиме. Той, хто має такий документ, автоматично потрапляє до електронного реєстру.

Очікую позитивних зрушень у боротьбі з корупцією у пропускній системі. Електронний режим дозволить уникнути спілкування чиновників з людьми, які подають заяву на дозвіл. Обіцяють, що електронні заявки оброблятимуть у Києві. Оскільки більшість тих, хто подає заявки, перебуває на територіях, непідконтрольних Україні, у чиновників не буде доступу до цих людей. Інша справа, що для людей, які не зможуть подати електронну заявку, все лишиться по-старому. Вони приноситимуть паперові варіанти заяв і чекатимуть дозволу на перетин по декілька місяців.

У робочій групі при СБУ, учасником якої я є, зараз ми розробляємо пропозиції щодо облаштування контрольних пунктів в’їзду та виїзду. Очікуємо дозволу на створення свого роду спостережних місій, щоб їздити до КПВВ та відслідковувати їх роботу. Так зрозуміємо причини недоліків і зможемо їх усунути.

Марія ПРОКОПЕНКО, «День»
Газета: 
Рубрика: