Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Стілець для Олега Сенцова

У будівлі МЗС з’явилася інсталяція на підтримку українських політв’язнів, яких незаконно утримують в Росії
28 жовтня, 2015 - 10:51
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Режисерський стілець із написом «Freedom» — тобто «свобода», і табличка з історією викрадення Олега Сенцова (якого 25 серпня цього року в Росії засудили до 20 років ув’язнення) — так виглядає об’єкт, який створили українські дизайнери. Головний месидж: Олег Сенцов є митцем і має знімати кіно, а не сидіти за ґратами. Інсталяцію розмістили поруч із під’їздом МЗС, через який проходять важливі іноземні делегації. «Цією роботою ми намагалися подолати консерватизм у своєму мисленні й мисленні оточення, — прокоментував один з авторів інсталяції Дмитро Аллілуєв. — Ми вирішили підтримати Олега Сенцова. Напис «Freedom» — символ вільного мислення і свободи українського режисера».

Пам’ятають і про інших українських бранців у Російській Федерації. За даними МЗС України, у РФ незаконно утримують десятьох українців. 26 жовтня відбулося судове засідання у справі двох із них — Миколи Карпюка і Станіслава Клиха, яких звинувачують в участі у бойових діях у Чечні в1990-х роках. Засідання проходило у Верховному суді Чеченської республіки, що в Грозному. Рішення — продовжити на чотири місяці утримання під вартою Карпюка і Клиха. У коментарі МЗС України щодо ситуації йдеться: «Незважаючи на численні звернення української сторони... українські консули змогли вперше зустрітися з Миколою Карпюком та Станіславом Клихом лише після судового засідання 26 жовтня цього року. МЗС України вважає недопущення протягом тривалого часу українських консулів до ув’язнених співвітчизників свідомим нехтуванням взятими на себе Російською Федерацією міжнародними зобов’язаннями... Українська сторона вимагає розслідувати всі факти порушення прав Миколи Карпюка і Станіслава Клиха, притягнути до відповідальності винних осіб, припинити кримінальне переслідування за надуманими звинуваченнями та звільнити їх, як й інших громадян України, які стали заручниками агресивної політики Російської Федерації».  

В МЗС акцентують, що активно працюють для звільнення українських бранців. «З минулого року було більше 200 офіційних заяв, зустрічей і розмов, щоб змінити позицію Російської Федерації щодо наших в’язнів, — говорить посол з особливих доручень МЗС України Дмитро Кулеба. — Зусиллями МЗС оплатили юридичні послуги для Миколи Карпюка, Станіслава Клиха, Сергія Литвинова. Наших громадян судять за те, що вони українці. Їх питання — на пріоритетній позиції у Німеччині, Великобританії, США. І будь-які переговори з Росією про загальне врегулювання ситуації мають обов’язково включати звільнення наших політв’язнів у РФ. В історії є багато прикладів, коли завдяки консолідованому тиску досягали результатів».

Марія ПРОКОПЕНКО, «День»
Газета: 
Рубрика: