Рух Валентина Наливайченка «Справедливість» і Перший добровольчий мобільний шпиталь імені Миколи Пирогова, який очолює Геннадій Друзенко під час прес-конференції в Інституті Горшеніна підписали документ про співробітництво.
«Український воїн має після служби, після бойового завдання повернутись і получити гідне забезпечення, гідне житло, гідне відношення до себе», — заявив Валентин Наливайченко.
Нагадаємо, що ПДМШ, яке розпочало свою діяльність з початку подій на Майдані і довело свою ефективність на фронті, нині майже вичерпало волонтерську підтримку, на якій трималась його діяльність. Держава ж так і не змогла використати досвід ПДМШ для системної організації роботи в цьому напрямку. Унікальність ПДМШ в тому, що воно фактично не залучало державні кошти і при цьому стало на допомогу лікарям на передовій і в прилеглих територіях.
«Сьогодні ми не бачимо ні війни, ні миру, що дуже б’є по моральності, здоров’ю не лише військових, а й у тилу, — говорить Геннадій Друзенко в коментарю газеті «День». — З Валентином Наливайченком нас об’єднали задекларовані принципи, в центрі яких стоїть людська гідність, справедливість, свобода. Якщо можна їх окреслити коротко, то це лицарські принципи. Ми часто наших лікарів називаємо лицарями в білих халатах, а рух Наливайченка навіть обрав собі лицарську символіку. Багато людей в його русі з тих хто не на словах, а особисто пройшли пекло АТО в його найстрашніші часи. Особисто я мав позитивний досвід співпраці з Наливайченком, ще коли він був головою СБУ. Він підтримав наш шпиталь зокрема в отриманні статусу Учасника бойових дій. 66 лікарів встигли отримати цей статус, а після того цей процес загальмувався. Зараз ми другий рік б’ємося в непробивну бюрократичну стіну. Окрім того Валентин Наливайченко має міжнародні контакти, його дуже поважають. Вчора прозвучало обіцяння відкрити відповідний Фонд, в який будуть збиратись гроші для підтримки медичної допомоги військовим».
Рух «Справедливість» і ПДМШ відпрацьовують можливі точки дотику для подальшої співпраці, яка необхідна як військовим на фронті так і цивільним мешканцям Донбасу, які фактично залишились без належної медичної допомоги з початку бойових дій.