Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Створено Балтійсько-український академічний консорціум

Волинський виш став партнером литовського університету Вітаутаса Великого
12 лютого, 2015 - 11:41

Делегація Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки повернулась із Каунаса. У цьому місті виш нині має нового партнера — університет Вітаутаса Великого. Волинь та Литва мають спільну історію, бо колись перебували у складі однієї держави, Великого князівства Литовського, і Вітаутаса на Волині знають як Вітовта — князя, за якого у древньому Лучеську відбувся з’їзд європейських монархів.

Волиняни підписали в Каунасі угоду про створення Балтійсько-українського академічного консорціуму, до складу якого увійшли Каунаський університет Вітаутаса Великого, Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки, Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, Вища державна професійна школа в Хелмі, Люблінський католицький університет імені Івана Павла ІІ та Європейська асоціація міжнародної освіти (Стокгольм, Швеція). Консорціум, вважає ректор СНУ імені Лесі Українки професор Ігор Коцан, — це, як засвідчує співпраця очолюваного ним вишу з іншими закладами різних країн, добре випробуваний інструмент для координації академічних ініціатив. Зокрема, поєднання науки та людського капіталу в професійній освіті завжди приносило позитивні результати, а сьогодні стало потребою. Розвинута технічна інфраструктура для навчальної роботи і мобільність викладачів та студентів — обов’язкова умова ефективного розвитку вишу. Ключове завдання сьогоднішньої вітчизняної освіти і науки — інтеграція у світовий академічний освітній простір. Усі ці питання й покликаний вирішити Балтійсько-український академічний консорціум.

Виступаючи в Каунасі, професор Ігор Коцан говорив про те, що Україна нині згуртувала навколо себе увесь світ. А Литва однією з перших підтримала українців у їхніх європейських прагненнях і демонструє велику підтримку українському народу в боротьбі за єдність та цілісність України. Ігор Ярославович висловив щире захоплення позицією президента Литви Далі Грібаускайте та її відданістю демократичним цінностям. Саме в єдності світових лідерів, країн Європи й самих українців ключ до перемоги. «Разом ми переможемо!» — резюмував професор Ігор Коцан.

Робоча група з представників вишів визначила і конкретні напрями спільної роботи. Це, зокрема, спільні проекти у сфері енергетичної безпеки (під егідою НАТО), підготовки і проведення літніх математичних шкіл та низки спільних досліджень у галузі інформатики, розвитку Ботанічного саду СНУ імені Лесі Українки тощо. Професор Ігор Коцан зустрівся у Каунасі також із українськими студентами, які навчаються в Університеті Вітаутаса Великого. Обговорили перспективи працевлаштування в країнах Європейського Союзу та плани щодо повернення в Україну. Більшість студентів висловили бажання використати набуті знання й досвід задля розбудови рідної держави.

Наталія МАЛІМОН, «День», Луцьк
Газета: 
Рубрика: