Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Суд по третьому колу

У Києві вирішується доля 102 гектарів цінних земель
24 листопада, 2016 - 11:59
ФОТО З АРХІВУ «Дня»

«Ділянки мають належати до охоронних зон Національного музею народної архітектури та побуту України. Крім того, це землі так званого південного історичного ареалу Києва, там згідно законодавства забороняється не те що забудова, а й навіть зміна ландшафту! Натомість поле має йти під забудову!», — днями повідомив у Facebook активіст «Екозагону» Михайло Погребиський.

Позов представника Генеральної прокуратури Олександра Тертишника стосується земель загальною площею 102 гектари, розповів «Дню» активіст. Йдеться про визнання недійсними рішення та державних актів на право власності та визнання відсутності прав власності на земельні ділянки. Відповідачами є Київська міська рада, обслуговуючий кооператив житлового кооперативу «Освітянин» і товариства з обмеженою відповідальністю «Пейзажне», «Будівельний форум» і «Будівельне товариство».

Гостроти додає те, що, по суті, справу розглядають втретє. Все тягнеться з 2013 року, перший позов був від столичної прокуратури, другий — від ГПУ. «Було виграно всі суди, забудовник програв всі апеляції. Рішення суду вступило в законну силу, але землю так і не повернули — бо виявилось, що частина ділянки вже була в іпотеці. А потім рішення попередніх судів «зарубали» у касаційній інстанції, у Вищому господарському суді України, і втретє повернули на розгляд до суду першої інстанції», — пише Михайло Погребиський у соцмережі.

23 листопада у Господарському суді міста Києва мало відбутися перше засідання по справі, але його перенесли на 14 грудня, бо не з’явилися відповідачі. «Суддя справила хороше враження. Вона ж оцінює ситуацію юридично, і чудово зрозуміло, що є штучне затягування справи з боку ВГСУ, — коментує Михайло Погребиський. — Представник Генпрокуратури подав клопотання про арешт ділянки, але суддя не встигла ознайомитися з ним детально. Втім, рішення по клопотанню можна ухвалити і без судового засідання. Прокуратура налаштована серйозно. Багато залежить від персоналій: якщо у ГПУ в цьому плані нічого не мінятиметься, все буде нормально».

Марія ПРОКОПЕНКО, «День»
Газета: 
Рубрика: