Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Таким людям і в такий час не можна давати мандат»

Запоріжці обурені призначенням депутатом міської ради комуніста-«антимайданцівця»
2 липня, 2015 - 18:28

30 червня у фракції комуністів у Запорізькій міській раді відбулася своєрідна рокіровка – замість комуніста Олега Баздирєва, який склав свої повноваження, депутатом Запорізької міської ради став відомий своєю активною «антимайданівською» діяльністю секретар з ідеології місцевого обкому КПУ Юрій Петровський, якого далекого 2001 року одним із перших в історії незалежної України було притягнуто до кримінальної відповідальності за «посягання на конституційний лад».

У матеріалах СБУ, які були опубліковані 14 років тому в ЗМІ, зазначено, що відставник-офіцер Юрій Петровський разом зі своїм спільником розробив чіткий план озброєного захоплення влади, за що тоді отримав шість років за гратами з конфіскацією особистого майна та позбавленням офіцерського звання. Однак запорізькі журналісти добре пам’ятають одіозного комуніста саме за подіями зими-весни 2014 року, коли той на хвилі тріумфу після кривавої розправи над запорізьким Майданом 26 січня, відкрито погрожував розігнати активістів, обіцяючи, що минуле побиття кийками буде здаватися «квіточками». Тоді ж лідер антимайдану оголосив про створення «народного ополчення Запоріжжя», яке, за його задумом, мало взяти на себе функцію придушення протестного руху в місті.

Інформація щодо отримання Юрієм Петровським мандату депутата Запорізької міськради спровокувала відверте обурення у мешканців міста, що в переважній більшості сприймають такі дії комуністів першим кроком до реваншу. Деякі користувачі соцмереж вказують на невідповідність «піонера сепаратизму» вимогам до депутата місцевої ради, що має у своїй роботі керуватися інтересами держави та громади. На їхню думку, людина із такою біографією може лише «ратувати» за руйнівний «руський мир».

Проте головний редактор газети «Субота плюс» Богдан Василенко не розділяє такі побоювання і вважає їх перебільшеними. За його оцінкою, поточна суспільно-політична ситуація у місті виключає небезпеку сепаратистського вибуху. «Я не схвалюю депутатства пана Петровського. Таким людям і в такий час не можна давати важіль мандата. Але входження його до міськради законно. А особливої небезпеки нині цей товариш не являє – загроза «руського миру» в сьогоднішньому Запоріжжі майже повністю відсутня», – зазначає він.

Запорізький політолог Володимир Нестеров, натомість, зауважив, що одіозний депутат Юрій Петровський сам по собі не несе загрози для миру та стабільності у місті. «Обурення запоріжців із приводу таких змін у міськраді, в нинішніх умовах, є цілком логічним. Звісно, не є позитивом те, що людина із досвідом планування державного перевороту стає законотворцем. Однак по суті не відбулося нічого дивного – новий депутат зайняв місце свого однодумця. І такі однодумці Петровського у міськраді, яких обирали аж 2010 року, є не лише в його фракції, враховуючи поведінку деяких народних обранців під час Євромайдану. Тому вбачати загрозу лише у ньому необачно, – наголосив Нестеров. – Громада має шанс змінити такий розклад політичних сил у місті. Треба тільки дочекатися наступних місцевих виборів восени і зважено підійти до свого вибору».

Андрій ВАСИЛЮК, Запоріжжя
Рубрика: