«Цілковито вилучено» – так організатори, а це громадська організація «КримSOS» та інформаційна платформа «Крим. Реалії», назвали експозицію, бо в ній будуть представлені знімки, які вціліли після обшуку і вилучення співробітниками ФСБ 900 гігабайт інформації з комп’ютерів Миколи Семени. Нагадаємо, з квітня цього року Микола Михайлович перебуває під підпискою про невиїзд з Криму через обвинувачення окупаційною владою в «закликах до порушення територіальної цілісності» РФ, які нібито він висловив у статті на ресурсі «Крим. Реалії». Минулого тижня слідчий «управління ФСБ по Криму» вручив Семені обвинувальне звинувачення, і тепер журналіст та його адвокати ознайомлюються зі справою (6 томів за 8 місяців через статтю Миколи Михайловича на 3 сторінки!) та готуються до судового розгляду («День» писав про це у № 225-226 від 9 грудня). Адвокати наголошують: справа Семени повинна отримати якнайширший розголос і підтримку української влади та міжнародних структур (див. «День» № 228 від 14 грудня), тож виставка, що 15 грудня о 16.00 відкриється у Кримському домі (м. Київ, вул. Омеляновича-Павленка, 9), покликана привернути якнайбільшу увагу до ситуації журналіста, який позбавлений можливості вести професійну діяльність. За окупаційним законодавством, йому загрожує до 5 років позбавлення волі.
Вісімдесят відсотків із вилученої фсбшниками в Семени інформації, повідомляють організатори, якраз і складав фотоархів журналіста, який до того був багаторічним власним кореспондентом газети «День» і чиї інтереси зачіпали якнайширше коло питань: від проблем репатріації кримських татар, непроведення проукраїнської політики на півострові, становища української мови, від економічних «прожектів» і реальних можливостей розвитку АРК до мистецького спадку кримських художників, керамістів і народних майстрів і «тюльпаноманії» у Нікітському ботанічному саду… Микола Михайлович – не тільки талановитий публіцист, а й фоторепортажист, котрий тонко відчуває і розуміє півострів, красу і вразливість його природного багатства. В попередні роки знімки Семени також були на виставках найкращих світлин Міжнародного фотоконкурсу «Дня». Крім того, статті журналіста на теми історії Криму увійшли до декількох видань із Бібліотеки «Дня», зокрема таких як бестселери «Повернення в Царгород» та «Україна Incognita. TOP 25». На тисячах знімків Миколи Михайловича – весь «поетичний Крим», але, на жаль, на виставці в Кримському домі є можливість представити лише півтора десятка з них.
ЦЬОГО ЗНІМКА НЕ БУДЕ НА ВИСТАВЦІ В КРИМСЬКОМУ ДОМІ, АЛЕ У ВИЛУЧЕНОМУ АРХІВІ МИКОЛИ СЕМЕНИ Є ВЕСЬ «ПОЕТИЧНИЙ КРИМ». ЗАВДАННЯ УКРАЇНЦІВ — НЕ ДОЗВОЛИТИ ОКУПАНТАМ ЗНИЩИТИ ЦЮ ФОТОІСТОРІЮ
Після відкриття фотовиставки організатори запрошують усіх до дискусії «Журналістика в Криму: шляхи звільнення», під час якої за участі адвоката кримського журналіста Андрія Сабініна обговорюватиметься «справа Семени» та можливі дії громадськості для його звільнення, а також загалом «журналістика в системі координат «Крим – материк».
Як відвідати захід «Цілковито вилучено» - читайте за посиланням