Учора, 16 вересня, мало бути оголошено ім’я компанії-переможця у тендері з відбору генпідрядника на добудову нового корпусу НДСЛ «Охматдит». Однак конкурсні торги наразі заблоковані: до Антимонопольного комітету надійшла вже друга скарга від ТОВ «ОГМ Будсервіс» з претензіями, що компанію не пускають на будівельний майданчик. Першу скаргу за втручання МОЗ АМКУ таки відхилив, однак тепер буде розглядати аналогічне звернення до 13 жовтня. Подібні скарги сповільнюють усі графіки добудови корпусу. Раніше планувалось здати його до листопада 2016 року. І що цікаво, повторну скаргу компанія подала у той самий день, коли, власне, побувала на будмайданчику «Охматдиту».
«У вівторок був візит о 15.00. І в цей час «ОГМ Будсервіс» подає чергову скаргу. У ній знову просять, щоб ми внесли у тендерну документацію доступ на будмайданчик, хоча вони вже там побували, — коментує директор ДП «Укрмедпроектбуд» Ірина Коваль. — Від «ОГМ Будсервісу» було дві особи, а в їхньому штаті всього три співробітники. Про компанію немає жодної інформації, за юридичною адресою її ніхто не знайшов. У нас є лише номери телефонів. Компанія спеціалізується нібито на котлованах, може, у них є якась техніка, але ніхто нічого не показує. Ми своєю чергою звернулися в прокуратуру, щоб відреагувала на цю ситуацію. Бо ясно, що цим хтось керує».
Гроші на добудову корпусу у бюджеті вже закладено — 500 мільйонів гривень, і якщо вчасно не розпочати будівництво, ця сума втрачається, а відкриття нового корпусу знову відкладається. «Такі дії ТОВ «ОГМ Будсервіс» не мають нічого спільного з ключовим принципом державних закупівель — добросовісна конкуренція серед учасників. Метою таких звернень є одне — нанести шкоди суспільним та державним інтересам у вигляді невиконання бюджетної програми «Будівництво сучасного лікувально-діагностичного комплексу НДСЛ «Охматдит», — прокоментувала у «Фейсбук» народний депутат Ганна Гопко, і від імені міжфракційної депутатської групи «За добудову «Охматдит» опублікувала звернення до Арсенія Яценюка, що треба «вжити всіх необхідних заходів щодо недопущення зриву процедури закупівлі робіт з добудови нового корпусу лікарні «Охматдит».
До ситуації із блокуванням тендера, на думку народного депутата Оксани Корчинської, голови Опікунської ради «Охматдиту», причетні «люди з Кабміну», передусім компанії, що займаються купівлею медичного обладнання. «Вони блокують тендер з поясненнями, що за державні кошти це побудувати неможливо, що суми невідомі, хоча це не так. А ми наполягали на тому, щоб сума не підвищувалася, бо сподіваємося на гуманітарну допомогу з обладнанням від японського уряду. Тепер є спроба заблокувати тендер, щоб у наступному році сказати, що державних грошей немає, що треба брати іноземний кредит під державні гарантії, і тоді ці люди заробляють тричі: отримають відкат за те, що нав’язали державі цей кредит, зароблять на тому, що самі обирають собі підрядників, і КРУ не може перевіряти їх. І третє, на чому заробляють найбільше, це купівля обладнання через посередників. А наша умова до гензабудовника і замовника — обладнання до «Охматдиту» закуповувати безпосередньо у виробників за кордоном».