З цією ініціативою виступило громадське об’єднання «Ми працюємо на Україну». Вже учора перший «тест на професію» змогли пройти шість учнів-переселенців Київської спеціалізованої школи № 41 імені З.К. Слюсаренка.
Тестування проводять наступним чином. Психолог-консультант формує групу підлітків та призначає кожному необхідні тести. Після цього кожна дитина отримує пароль доступу, за яким має пройти тестування в Інтернеті. Діти можуть виконати тест як удома чи в школі, так і в будь-якому зручному місці. Після тестування консультант отримує результати тестів, особисто опрацьовує їх і надсилає дітям готові висновки щодо того, яку професію їм варто обрати.
Профорієнтаційний тест розрахований на дітей віком від 12 до 18 років. Проект працюватиме на всій території України та охопить десять тисяч дітей-переселенців.
Андрій МІЩЕНКО, представник ініціативи «Ми працюємо на Україну»:
— Зараз у нашій країні більше мільйона офіційно зареєстрованих вимушених переселенців. Серед них є і діти, які найближчим часом повинні обирати місце свого подальшого навчання. У нормальних умовах вибір освіти сім’я робить досить виважено і ретельно. Часто зважають на досвід батьків, братів чи сестер, які вже навчаються чи працюють. Але тепер ці люди вирвані зі свого середовища. Те, на що вони планували орієнтуватися у своїх областях, не завжди можна втілити у регіонах з іншим економічним простором. Тому за допомогою волонтерів, психологів та консультантів ми хочемо допомогти кожній дитині побачити свої потенційні можливості, психологічні схильності, а також звернути увагу на професії, в яких вона може досягти успіху та обрати можливі навчальні заклади у регіоні проживання.
Може, ця проблема не настільки актуальна, як забезпечення первинних потреб — проживання та харчування. Проте це життєвий вибір, який впливає на подальшу долю. Цих людей треба зрозуміти і допомогти їм. Після першої консультації ми виявили, що у дітей тяжкий стрес. Але це все можна корегувати, давати поради і допомагати робити правильний вибір.