Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Треба готувати суспільство до сприйняття розумного»

26 травня у Львові в антикафе Сommuna дискусією за участі Лариси Івшиної починаються Дні «Дня»
25 травня, 2016 - 19:24
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

У четвер о 19.45 в антикафе Communa (вул. Галицька, 1) відбудеться зустріч Лариси Івшиної із львів’янами, котрі цінують осмислене спілкування і розумну пресу. Тема розмови — «День» — 20 років якісної альтернативи». «Зараз найважливіше спілкуватися з молоддю (до речі, «День» — чи не єдина газета, яка вже 20 років це системно робить), тому зустріч у львівському антикафе Communa буде спрямована саме на таку аудиторію, яка вже сьогодні визначає пріоритети в українській журналістиці, — говорить Юліана ЛАВРИШ, викладач кафедри нових медій факультету журналістики ЛНУ ім. І.Франка, яка модеруватиме захід. — Говоритимемо про «День» як суцвіття різних проектів, зрештою, про газету, яка представляє багатоформатність і конвергентність ідей, спрямованих на пошук та утвердження розумного. Тому запрошую долучатися до нашої розмови своїми важливими і актуальними запитаннями».

А опівдні у п’ятницю у головному корпусі Національного університету «Львівська політехніка» (вул. С. Бандери, 12, другий поверх) — вибух емоцій: відкриття виставки найкращих світлин міжнародного фотоконкурсу «День»-2015. «Для мене фотовиставка газети «День» у Львові — це перш за все, інтелектуальна подія. Адже серед різноманіття культурних заходів, що відбуваються у Львові, дуже важливо, щоб були такі, які несуть високе інтелектуальне навантаження. І, без сумніву, потрібно готувати українське суспільство до сприйняття добротного продукту. Це завдання успішно виконує газета «День», — вважає Ірина КЛЮЧКОВСЬКА, директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка». — Фотовиставка дає змогу поглянути на Україну в цілому, позбутись галицької містечковості, того п’ємонтизму, який ми відчуваємо і гордимось ним (хоча , цілком справедливо!), частенько забуваючи, що Галичина є органічною частиною всієї України. Як казав полковник Коновалець: «Дорога до українського Львова лежить через український Київ». І не буде українського Львова без українського Києва.

Над цим треба добре попрацювати, використовуючи дорожню карту руху до української України, яку вдумливому читачеві пропонує впродовж 20 років Лариса Івшина та її команда. За цим стоїть не лише слово — конкретна дія. Зустрічі та виставки у містах південної та східної України — Миколаєві, Херсоні, Одесі, Дніпрі, Сумах... Пропонуючи книги своєї бібліотеки, щоденні публікації, щорічні виставки, газета допомагає постгеноцидному і посттоталітарному  суспільству одужати і  в цьому контексті є доброю оздоровчою ін’єкцією. Газета «День» плекає те братерство духа, про яке писав Дмитро Донцов, політичний діяч, ідеолог українського націоналізму, український літературний критик, есеїст і публіцист. Бо «Сильні, ідейні, характерні, віруючі мають відділитися від слабих, гнилих, від роз’їджених сумнівом!». Повинні чорне називати чорним і тоді на поверхню виринуть причини наших теперішніх негараздів і прийде усвідомлення їх наслідків.

В нас було мало часу, щоб визбутися травм минулого. І, зрештою, ми були поганими учнями, бо не засвоїли і далі не хочемо засвоювати уроків минулого. Це, на жаль, має сумні наслідки — окупацію Криму, війна, незавершені революції, розчарування.

Ми не вміємо вчитися на помилках, а також вдало використовувати свої ж здобутки для того, щоб зробити висновки і рухатись далі. У цьому суспільству допомагає «День».

Власне, на це і буде спрямована зустріч з Ларисою Івшиною в університеті, котра відбудеться у п’ятницю о 13.30 після відкриття фотовиставки (місце проведення — актова зала головного корпусу «Львівської політехніки»). Під час розмови будуть представлені видані вже вдруге історичний бестселер «Повернення в Царгород» та триптих «Котел», або Справа без терміну давності», «Я — свідок. Записки з окупованого Луганська», «Катастрофа і Тріумф. Історії українських Героїв». «Особисто я у передсмаку зустрічі з головним редактором, в очікуванні виставки, яка, як і кожного року, є знаковою подією у «Львівській політехніці», яка стане тією опорною точкою, від якої можна відштовхнутися в осмисленні всього, що з нами відбувається», — завершує Ірина Михайлівна.

Нагадуємо, що під час Днів «Дня» у Львові кожен охочий може долучитись до розширення розумного простору, взявши участь в акції «Подаруй Бібліотеку «Дня» рідній школі», придбавши наші книги для себе та оформивши передплату на улюблений «День»!

Фотовиставка триватиме у головному корпусі НУ «Львівська політехніка» (вул. С. Бандери, 12) до 12 червня, з 9.00 до 17.00. Вхід — вільний!

«День» дякує за підтримку Днів «Дня» у Львові міській та обласній раді, Національному університету «Львівська політехніка» та Міжнародному інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою НУ «Львівська політехніка».

Оксана ГРУБА, Львів; Ольга ХАРЧЕНКО, «День»
Газета: 
Рубрика: