25 січня Господь покликав до Себе Михайла Якимовича Біласа — великого майстра, художника, трудівника, українця. Має втрату не тільки Трускавець, втратила свого сина Україна, втратив генія увесь світ, який він своїм талантом і невтомною багатолітньою працею робив добрішим, душевнішим, красивішим.
Народився Михайло Білас першого серпня 1924 року в селі Креховичіна на Станіславщині (нині — Івано-Франківська область). Згодом родина перебралася у село Медвежа поблизу Дрогобича, що на Львівщині.
Понад півстоліття митець мешкав і творив у Трускавці, який став рідною домівкою художника. Трускавецька громада 1992 року вшанувала творчість свого геніального земляка відкриттям першого в Україні прижиттєвого музею імені митця. Він розмістився у центрі міста-курорту в одному з найгарніших будинків Трускавця, старовинній віллі «Гопляна», пам’ятці дерев’яної архітектури початку ХХ століття.
Твори Михайла Біласа сьогодні є у багатьох музеях України та зарубіжних країн, у приватних збірках. Михайло Білас — автор експозиції давнього періоду Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття у Коломиї. Геніальний митець був учасником багатьох виставок у Коломиї, Києві, Львові, Дрогобичі, а також закордонних — у Канаді, США, колишній Югославії, Бельгії, Франції, Німеччині.
ГОБЕЛЕН «КУМИ»,1975 РІК
Народний художник України, почесний громадянин Трускавця Михайло Білас на пам’ять по собі залишив неперевершені творіння, в яких наша історія, наші обряди та звичаї, краса рідного краю, невмируща наша пісня і духовність, наша українська гордість і слава. Створені Майстром шедеври — гобелени, килими, верети, ліжники, аплікації, ляльки, вишивки і квіти — і наступним поколінням зігріватимуть душу, поможуть усвідомити, якого ми є роду-племені та яких батьків ми діти, робитимуть із нас кращих і достойніших людей.