Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

У Херсоні вперше відбудеться обласний форум відкритих даних

Більше інформації – громаді
26 серпня, 2015 - 11:37

26 серпня на захід завітають представники Британської Ради в Україні, ООН, Американської ради з міжнародної освіти: ACTR/

ACCELS, Центру політичних студій та аналітики, компанії Google Україна, а також місцевої влади. Учасники обговорюватимуть кращі практики використання відкритих державних даних у поєднанні з цифровими технологіями та активністю громадян.

На форумі представники міської влади представлятимуть проекти, спрямовані на відкриття доступу до бюджету Херсона, відбудеться презентація онлайн-мапи інвестиційних земельних ділянок міста, мапи виконання робіт міськводоканалом, проекту «Громадський інспектор» та інших. Також обговорюватимуть питання, пов’язані з інтерактивними відкритими картами та можливостями для активних громадян брати участь у розвитку міста через цифрові технології.

«В Європі та США вже давно існують цілі веб-портали, на яких розміщуються відкриті державні дані в спеціальному форматі. Наприклад, їх може використовувати бізнес. Береться інформація про рівень злочинності, накладається на онлайн-мапу міста, другим шаром накладається стан доріг, третім — рівень доходу населення і так далі. Таким чином, аналізуючи одразу всі фактори, підприємці можуть приймати рішення: який бізнес відкривати, як розвиватись, які є перспективи та ризики, — коментує «Дню» голова Фонду «Об’єднання», який проводить захід, Юрій АНТОЩУК. — Так само ці дані можуть використовувати громадські об’єднання, журналісти, органи влади та просто жителі міста, щоб проводити певні дослідження, визначати пріоритетність витрат з бюджету тощо».

За словами Юрія, Україна робить певні кроки в цьому напрямі, хоча до європейського рівня ще треба рости. «Тема цікава й для пересічних громадян. Гадаю, ніхто не був би проти дізнатися, скільки грошей із наших податків іде на ремонт доріг або закупівлю медикаментів для хворих на рак. Яким повітрям ми дихаємо, коли кожного дня йдемо на роботу? Де в якому місті кращі робочі місця? В якому районі найбільше скоюють злочинів? Нові цифрові технології дозволяють створити ресурси, які автоматично дають відповідь на ці запитання, — говорить Юрій Антощук. — Більшу частину необхідних для цього даних поставляють державні установи та організації. Ми раді, що на нашу пропозицію відгукнулися міжнародні партнери та активісти з інших областей України. Вони ділитимуться своїм досвідом. Я вже бачу багато галузей застосування відкритих державних даних, які б могли запобігти корупції, посприяти розвитку малого та середнього бізнесу, посилити демократичний розвиток суспільства. І вже до кінця цього року буде розроблено перші відкриті онлайн-мапи, що допоможуть громадам ефективніше управляти власними містами».

Іван АНТИПЕНКО, «День», Херсон
Газета: 
Рубрика: