Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

У Тернополі навчатимуть людей культури поводження зі зброєю

3 вересня, 2015 - 11:37

«У США був проведений цікавий експеримент — дітям, у сім’ях яких є зброя, граючись підкладали пістолет. Вони одразу кликали дорослих на допомогу і віддавали їм зброю. А діти, в сім’ях яких не було зброї, відповідно не було культури поводження зі зброєю, діти почали цілитися одне в одного і натискати на курок. Культура поводження зі зброєю не виникне на рівному місці, її треба виховувати. Саме тому розпочинаємо цей проект. Ми будемо пояснювати не тільки практичні аспекти, а насамперед те, що зброя — це відповідальність. Є психологічні чинники, а також правові норми володіння зброєю. Вже не говоримо про те, що треба мати досвід техніки володіння зброєю, щоб не зашкодити собі чи іншим», — розповідає «Дню» засновник соціального проекту «Дике поле» Микола Більчук.

Реалізацію проекту розпочнуть у школі допризовної підготовки. «Ми будемо здійснювати свою діяльність централізовано. Тернопільська міськрада дозволила системно це робити у школі допризовної підготовки, де старшокласників збирають і навчають. Були відповідні зустрічі із керівництвом цієї школи, де задоволені нашою ініціативою. Обов’язково навчатимемо там старшокласників. Будемо домовлятися також з університетами», — зазначає Микола Більчук.

У рамках проекту планують відкрити також школу ножового бою. «Мотив простий — з пістолетами ходять, але не так часто, а ніж є практично в кожного другого. Ми будемо збирати людей після співбесіди з психологом. Будемо брати їх і навчати спортивного  ножового бою і самозахисту. Вік учасників — мінімум 16 років, адже важливо, щоб людина емоційно сформувалась», — каже Микола Більчук. 

Микола Більчук є організатором військово-патріотичного вишколу «Захисти свій дім», який уже протягом року проводиться на Тернопільщині. За цей час тисячі людей опанували військові навички і знання, необхідні для захисту Вітчизни. Багато  учасників вишколу служать у зоні АТО. «Вишкіл дав їм навики, базу практичних знань, які необхідні під час бойових дій. Тому такі вишколи треба постійно проводити. Ми недарма дали назву «Захисти свій дім», це означає, що треба обороняти Україну. Якщо не захистимо нашу державу, доведеться захищати свій дім у прямому сенсі цього слова», — наголошує Микола Більчук.  

Тамта ҐУҐУШВІЛІ, Тернопіль
Газета: 
Рубрика: