Міжнародне видання Institutional Investor учора розповіло про результат опитування, проведеного його дослідницьким підрозділом. На запитання видання відповідали 214 керуючих фондами у 154 компаніях. Опитування підтвердило, що Україна є однією з найпривабливіших країн для вивчення керуючими фондами, що інвестують у країни регіону EMEA (країни Європи, Близького Сходу та Африки).
«32% опитаних інвесторів розглядають Україну як першу країну для поїздки з метою вивчення потенційних операцій, 26% мають намір спершу відвідати Румунію, 25% — Нігерію і 24% — Кенію», — свідчать дані опитування. Видання зазначає, що найпривабливішим інвестиційним напрямом в Україні є сільськогосподарський сектор. «Українські агрокомпанії показали, що можуть впоратися з економічними викликами і політичними ризиками», — цитують керуючого інвестиційним портфелем Union Investment Сергія Дергачова.
А напередодні департамент комунікацій Європейської бізнес-асоціації повідомив, що індекс інвестиційної привабливості України за версією топ-менеджерів компаній — членів ЄБА помітно зріс і вийшов з негативної площини. Сьогодні він досяг 3,15 бала за 5-бальною шкалою. Торік цей індекс був на позначці 2,88 та 2,85 бала — у червні та грудні. При цьому наголошується, що востаннє індекс перевищував 3 бали лише наприкінці 2011 року.
УБА провела своє опитування серед керівників 142 найбільших міжнародних і українських компаній. Його результати засвідчили, що негативне налаштування бізнесу не зникло, але послабилося. Серед позитивних змін бізнесмени називають відвертість державних даних, поступову дерегуляцію, помітний розвиток електронних сервісів, спрощення процедур отримання дозвільних документів на будівництво, мораторій на перевірки, послаблення валютного контролю, введення інституту приватних виконавців.
І саме вчора бізнес міг відчути реальні зрушення в інвестиційній ситуації. Німецько-український фонд надав ПроКредит Банку (Київ) 110 мільйонів гривень фінансування для розширення кредитування малих і середніх підприємств. Як повідомив виконавчий директор НУФ Олег Стринжа, банк таким чином отримує ресурс, який дасть йому змогу кредитувати малі та середні підприємства на термін до шести років і за ставками, нижчими, ніж ринкові, а якщо ставки на кредитному ринку знижуватимуться, то автоматично дешевшатиме для бізнесу і вартість позики. Наступні два кредити нададуть «Укргазбанку» і «Кредобанку», сказав Стринжа. У рамках цієї програми інвестиційні кредити надаються терміном до шести років, кредити для фінансування обігових коштів — до двох років. Розмір комісії за надання кредиту — 0,5% для інвестиційних кредитів і 1% для обігових коштів.