Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Важливо, щоб Україні вистачило волі на реформи»

Учасники Літньої школи журналістики «Дня» - в представництві ПРООН в Україні
30 липня, 2015 - 10:29
Фото Артема СЛІПАЧУКА, "День"

29 липня в рамках «інтенсивного літа», школярі мали одну з останніх зустрічей. І пройшла вона не деінде – а в київському офісі Програми розвитку ООН (ПРООН). Цей підрозділ вже декілька років є партнером міжнародного фотоконкурсу газети «День» та має власну номінацію – «Будуємо нову країну разом». Власне, цей девіз якнайкраще і найповніше розкриває мету та діяльність в Україні Програми розвитку ООН.

ПРООН в Україні діє більше 20 років, надаючи всебічну та  необхідну підтримку українській владі у реформуванні, запровадженні міжнародних стандартів життя, побудові громадянського суспільства. 

Про деталі цієї допомоги студентам Літньої школи «Дня» розповів директор Представництва Програми розвитку ООН Янтомас ХІМСТРА.

«В Україні було пророблено багато роботи в галузі урядування та реформ за останні 20 років . Але, на жаль, цей процес відбувається дуже повільно. Ми віримо, що з того часу, як в Україні відбулися драматичні перетворення, вона поставила себе на якісно новий рівень», - розповідає пан Хімстра.

До роботи в Україні він приступив на початку цього літа, проте за цей час швидко адаптувався і визначив головні пріоритети допомоги, яку надаватиме ПРООН українцям.

«Пріоритети, які ставить наша організація — це питання довгострокового розвитку. В Україні ця програма функціонує у трьох напрямках: реформування країни, проблеми конфлікту в Україні, зокрема, на Донбасі та ще — проблема захисту навколишнього середовища в Україні. Це якраз три галузі допомоги Україні, над якими ми працюємо», — продовжує Янтомас Хімстра.

Директор ПРООН в Україні також підкреслив, що в Організації «сподіваються на ефективну співпрацю з українським урядом». За його словами, Україна повинна, перш за все, виконати ті завдання, що стоять перед нею, підписавши низьку міжнародних договорів з ООН.

«Ми бачимо ентузіазм в тому, що українці хочуть реформувати парламент та урядування. Однак дуже важливо,  щоб владі в Україні вистачило політичної волі та сили впровадити ці реформи в життя. Зараз у вас з’явився унікальний шанс на це», — відзначив директор ПРООН.

Про програму розвитку Донбасу, допомогу вимушеним переселенцям, створення нових робочих місць та плани щодо подальших проектів ООН в Україні — читайте в інтерв’ю з Яномтомасом Хімстрою в наступних номерах «Дня».

ТРАДИЦІЙНО, ПІСЛЯ ЗУСТРІЧІ УЧАСНИКИ ЛІТНЬОЇ ШКОЛИ ЖУРНАЛІСТИКИ "Дня" ВРУЧАЮТЬ КОЖНОМУ ЛЕКТОРУ СПЕЦІАЛЬНИЙ ДИПЛОМ З ДУЖЕ СИМВОЛІЧНОЮ ФОТОГРАФІЄЮ. НА ПРОХАННЯ ПРОКОМЕНТУВАТИ ЗОБРАЖЕНЕ, ЯНТОМАС ХІМСТРА ВІДПОВІВ: «ВСІ МИ Є СКЛАДОВОЮ СУСПІЛЬСТВА. ТОМУ МИ НЕ МАЄМО ПРАВА ПОЛИШАТИ ЖОДНОГО ЗА МЕЖАМИ ЦЬОГО ПАРКАНУ».

ВРАЖЕННЯ:

Дар'я ТРАПЕЗНІКОВА, Київський національний університет ім. Т. Шевченка:

 — Зазвичай лектори виголошують промови та відповідають на запитання, знаходячись перед аудиторією. Янтомас Хімстра сів між нами. Він сказав, що так само поводить себе і з міністрами та  урядовцями, "щоб розмова йшла на рівних" та була "щирою і  відкритою". Дійсно, жодних бар'єрів між нами не виникло. І ми, і наш співрозмовник залишилися задоволеними діалогом.

Катерина САДЛОВСЬКА, Львівський національний університет ім. І. Франка:

 — Одне з головних завдань ПРООН, як агенції ООН – «досягти того  рівня, який Україна собі поставила», впевнений Янтомас. Саме тому Програма розвитку націлена на покращення якості життя в Україні. Говорячи про ситуацію на Донбасі, Янтомас Хімстра відзначив, що цінність життя, по обидві сторони барикад, у глобальному вимірі однакова. Добре, що окрім обов’язків, є чітке розуміння, що світова спільнота здійснює кроки назустріч не заради України, а заради життя невинних людей.

Дмитро ПЛАХТА, Львівський національний університет ім. І. Франка:

– Вагомий плюс зустрічі – локація, в якій вона відбулася. Пізнавально було поспілкуватися з директором представництва Програми розвитку ООН в Україні саме в стінах цієї організації. Дуже імпонувало те, що Янтомас Хімстра сів не на попередньо підготоване місце для лектора, а серед студентів. Цим він наголосив, що не має наміру якимось чином відмежовуватися від «літньошколярів». Це посприяло чудовій невимушеній атмосфері, незважаючи на те, що ми обговорювали насправді серйозні та важливі речі.

Дар'я ДЯДЕНКО, Одеський національний університет ім. І. Мечникова:

         - Після досить відвертої розмови з Янтомасом Хімстра, я зрозуміла для себе одні річ: підтримка ООН — це не значить вирішення за нас наших проблем. Як сказав пан Хімстра: "Ми завжди поруч з вами, щоб порадити, підтримати ініціативи та попередити у разі хибного вибору". Коли ми говоримо про допомогу ООН, інших інституцій, взагалі Заходу, США, то маємо чітко усвідомлювати, що все залежить тільки від нас. Ми, ніхто інший, щодня, кожним вибором будуємо шлях розвитку України.

Марта ФРАНЧУК, Марія ВОЛОШИН, Олена ЛИТВИНОВА, Літня школа журналістики "Дня"
Рубрика: