Сотні велосипедистів з’їхалися вранці на майдан Незалежності. Вже вп’яте триває акція «Велосипедом на роботу». Активісти зробили масове фото, снідали і пили каву — організатори навіть привезли цукор в упаковках у формі велосипедів. Також нагородили переможців конкурсу «Велопрацедавець року» — в основному це ІТ-компанії, серед державних установ у призерах — Національний банк України. Крім Києва, флешмоб «Велосипедом на роботу» відбувся у Кривому Розі, Львові, Полтаві і Харкові. У столиці акцію координувала Асоціація велосипедистів Києва.
Радість київських велосипедистів — маршрут «Європейська площа — Троєщина», що будується. Радник київського міського голови з питань розвитку велоінфраструктури Ксенія Семенова розповідає: «Днями завершиться будівництво ділянки маршруту, заплановане на цей рік. Зокрема, ділянка пролягає через проспект Генерала Ватутіна і вулицю Оноре де Бальзака. Велосипедна доріжка на маршруті якісніша, ніж у попередніх київських проектах. Там гарні велосипедні проїзди і маркування, понижені бордюри. А велика проблема всіх — хаотичне паркування у місті. Велосипедисти мають право їздити всіма дорогами, але через стихійні парковки вони вимушені рухатися ледь не посередині вулиці, що небезпечно. Якби наші закони дозволяли виписувати штрафи за неправильну парковку за відсутності водія, це змінило б ситуацію на краще. Також сподіваюся, що у подальшому при реконструкції площ та вулиць міста будуть враховувати рух велосипедистів».
Поки київські велосипедисти часто користуються дорогами, якими їздять автомобілі. «Катаюся на велосипеді з серпня минулого року. Їжджу по дорогах, бо сам водій і знаю, як і куди їхати, — каже інженер-проектувальник Володимир Сосевич. — По велодоріжках їздити не збираюся. Для мене це незручно, бо ними ходять люди, там паркують машини. А водії лояльні до велосипедистів, якщо не заважати їм і не робити різких рухів».
За звання кращого велопрацедавця змагалися 13 офісів. Компанії інспектували волонтери Асоціації велосипедистів Києва. «Головний критерій — наявність велопарковки або місця для зберігання велосипеду в офісі. Деякі компанії мають душові кабінки. Інколи керівництво заохочує працівників їздити на велосипедах, а деякі офіси проводять спортивні змагання для велосипедистів. І, звичайно, треба, щоб працівники компанії їздили на велосипедах, — коментує член ради Асоціації велосипедистів Києва Дарина Пирогова. — Підприємств подається не дуже багато. Зазвичай, дружні до велосипедистів ІТ-компанії і великі офісні центри».
Флешмоб «Велосипедом на роботу» відбувся у рамках Європейського тижня мобільності, який триває щороку з 16 по 22 вересня у понад двох тисячах міст Європи.