Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Відкриті двері реанімації

Презентовано брошуру з порадами для батьків, чиї діти потрапили до відділень інтенсивної терапії
3 листопада, 2020 - 19:03

На допомогу мамам і татам, чиї діти опинилися в реанімації, створили спеціальну брошуру «З дитиною в реанімації: що важливо знати». Завдання брошури — підтримати батьків у непростий період і допомогти їм швидше опанувати себе. Згідно з дослідженням InfoSapiens, 45% українців не знають про своє право на доступ до дитячої реанімації.  Водночас кожного п’ятого не допустили до реанімаційного відділення. Зараз посібник доступний в електронному форматі (на сайті «Відкриті двері реанімації»).

Розгубленість і страх — цілком природна реакція на те, що дитина потрапила до реанімації. Проте батькам вкрай важливо не затриматись у цьому стані. Тому що поруч зі спокійними, впевненими дорослими дитина почувається спокійніше. У брошурі зібрані відповіді на питання, які найчастіше виникають у батьків. Наприклад, що можна зробити для дитини, навіщо її фіксують і чи можна цього уникнути, чи можна бути поруч з дитиною в реанімації, чому не можна пити перед наркозом, що це за трубочки/монітори/обладнання, як дізнатися, чим лікують дитину, чи боляче їй тощо.

Уклали посібник експерти громадської організації «Горизонталі». До написання відповідей на запитання долучилися дитячі лікарі і психологи. «Спокійні батьки — це батьки, яким вистачає інформації про те, що відбувається з дитиною. Такі батьки потребують менше уваги медперсоналу, готові самі доглядати за дитиною — виконувати гігієнічні процедури, спостерігати за реакціями. Від цього виграють усі: батьки, хвора дитина. І медперсонал, у якого зменшується навантаження. Ми провели багато годин у розмовах з лікарями, медсестрами і сім’ями з дитячих реанімацій, щоб скласти перелік питань. Тож посібник охоплює найважливіші теми, які стосуються перебування з дитиною в реанімації», — розповідає засновниця «Горизонталей» і укладачка брошури Анастасія ЛЕУХІНА.

Зараз посібник доступний в електронному форматі (на сайті «Відкриті двері реанімації»). Нагадаємо, з червня 2016 року дитячі і дорослі реанімації (відділення інтенсивної терапії, ВІТ) офіційно відкриті для відвідування. Близькі мають право приходити до пацієнта у режимі 24/7. Одна людина може перебувати біля ліжка цілодобово. Такі правила визначає наказ Міністерства охорони здоров’я України № 592 від 15.06.2016 року. З початком пандемії наказ № 592 не скасували і не змінили. Відвідувати пацієнтів можна так само, як до пандемії, за умови, що відвідувачі дотримуються вимог санітарно-протиепідемічного режиму, яке встановлено у відділенні (мають необхідні засоби індивідуального захисту, проходять скринінги тощо).

Людмила КРУЧИНІНА
Газета: 
Рубрика: