Про це мер Києва заявив на своєму онлайн-брифінгу 15 липня. Передбачалося, що для завершення Подільсько-Воскресенського мостового переходу необхідно вилучити 251 дачну ділянку на Русанівських садах, котрі розташовані уздовж траси. За словами Віталія Кличка, власники 222 дачних ділянок вже отримали компенсації: квартири, інші земельні ділянки або грошову компенсацію. Тому зупиняти будівельні роботи місто не буде.
Однак місцева громада вже не один тиждень протестує проти останнього проєкту Подільського мосту, оскільки зїзди з нього ведуть в урочище Горбачиха та Русанівські сади. Від зелених зон мало що залишиться.
Днями місцева мешканка Олена Фатєєва та експерт-транспортник Віктор Петрук взяли участь у програмі «Про Київ» (проєкт волонтерського громадського телебачення Я-UA) та нагадали, що урочище Горбачиха разом із Русанівськими садами — це 300 гектарів зелених насаджень. «Це легені Києва. Забудова призведе до зростання екологічних проблем і так неблагополучного Лівого берега столиці. Перед Горбачихою відбувається водозабір, і забудова цієї території може спричинити зниження якості води. Урочище Горбачиха — унікальна територія міста, де збереглася недоторкана природа. Це наша місцева Амазонія — місце, яке знаходиться під захистом міжнародних актів з охорони навколишнього середовища», — зазначали спікери.
Транспортні розв’язки, без сумніву, Києву потрібні. Але ще донедавна, коли громадськості презентували проєкт Подільського мосту, про знищення Горбачихи та Русанівки не йшлося, точніше, громадськість наполягла, щоб проєкт був змінений в обхід зелених зон.
Разом з тим мер закликає мешканців Русанівки припинити бойкот, оскільки, за його словами, міст все одно добудують, бо це «важливий об’єкт для транспортної інфраструктури». Та хіба містянам потрібен лише бетон?