Міністерство культури України, Посольство України у Швеції та громадська організація «Український інститут у Швеції» підписали Меморандум про співпрацю у галузі культурної діяльності у Києві, у кінці минулого тижня. Як зазначають сторони, це — важливий історичний крок до нової культурної дипломатії України і створення мережі організацій та установ, які через масштабні культурні проекти представлять українську культуру у світі. У Меморандумі задекларовані спільні цілі на поглиблення українсько-шведського співробітництва у галузі культури та здійснення інформаційно-просвітницької роботи для формування позитивного іміджу України за кордоном.
Вже майже рік Український інститут займається проведенням культурних подій та благодійних акцій за участю українських митців у Швеції. «День», за словами організаторів, — єдиний в Україні, що постійно писав про цю ініціативу ще за часів її створення. І нарешті Український інститут заручився державною підтримкою. «Перемовини щодо поглиблення нашого співробітництва ми почали з Українським інститутом у Швеції ще минулого року, зважаючи на те, що вони займають досить активну позицію в пропагуванні питання української культури та її промоції, і роблять досить багато у цьому напрямку — коментує «Дню» заступник міністра культури України з питань європейської інтеграції Андрій ВІТРЕНКО. — Міністерство культури виступило з ініціативою створення Українського інституту імені Тараса Шевченка, відповідно в рамках діяльності цього інституту ми плануємо створення осередків в окремих країнах, і гадаю, що всіх тих партнерів, які вже зараз займають активну позицію, буде долучено до розвитку цих осередків».
— Мені здається, що Швеція — це важлива країна, про яку ми дуже часто забуваємо, — коментує «Дню» директор Українського інституту у Швеції Наталія ПАСІЧНИК. — Це одна із найбільш розвинутих країн, не з колишнього Варшавського блоку, а зі старої Європи. Це єдина країна, яка промотує українські інтереси в Європі, як ніхто, починаючи з Карла Більдта, який був ініціатором Східного партнерства, і, фактично, це продовжується на всіх рівнях і зараз. Швеція є найбільшим другом України в Європі серед «старої гвардії». Тому цю країну недооцінювати не можна. Та, на жаль, в інформаційному плані знання про Україну у шведів дуже обмежені, великий вплив має російська пропаганда на швецькі медіа, тож ми маємо протистояти цьому.