Уперше збірка під назвою «Вечірні зорі» побачила світ понад століття тому — 1910 року, і тепер завдяки дніпровським філологам, історикам і меценатам вона отримала друге життя. «У цій книжці зібрано поетичну спадщину Дмитра Яворницького. Вона була опублікована лише один раз — до 55-річчя Дмитра Івановича, 1910 року. Ми вирішили, що перевидана збірка віршів спонукає наших земляків до меценатства. Собівартість книжки 300 гривень, і кожен, хто купить цю збірку і заплатить цю або більшу суму, буде вказаний як меценат наступної книги про Яворницького», — каже завідувачка Меморіальним будинком-музеєм Д. Яворницького Яна ТИМОШЕНКО.
«Як історик і фольклорист Дмитро Яворницький відомий не лише в Україні, але і далеко за її межами, а вірші та проза Дмитра Івановича відомі і вивчені значно менше. Сам автор мало приділяв уваги своїм творам, вважаючи їх буденними. Але, певна річ, для нас вірші Яворницького дуже важливі й безцінні, оскільки вони відтворюють атмосферу його часу. Вірші відкривають ще одну грань таланту Дмитра Івановича», — зауважив доктор філологічних наук, професор Анатолій ПОПОВСЬКИЙ.
Як розповідають співробітники меморіального будинку-музею, Дмитро Яворницький є автором декількох десятків віршів. Кращі з них були надруковані у збірці «Вечірні зорі». Натхнення для рим Яворницький, за їх словами, черпав звідусіль. До збірки увійшли вірші, присвячені важливим і близьким людям — художникові Іллі Рєпіну, письменникові та журналістові Володимиру Гіляровському, колекціонерові та меценатові Георгію Алексєєву. Надихали на поетичні рядки відомого історика величний Дніпро з його порогами, безмежні українські степи і, звичайно ж, запорізьке козацтво. Але серед віршів Яворницького є і чимало ліричних, а також жартівливих, наприклад, про друзів, жінок і вино.