Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Волинських учасників АТО посадять на байдарки

Екстремальний маршрут річкою Стохід, яку називають ще «поліською Амазонкою», має на меті оздоровити вчорашніх воїнів спілкуванням із первісною природою
16 квітня, 2015 - 11:07
Стохід

І зробити таку справу взялися у Троянівській сільській раді Маневицького району. Мрію відкрити водний екстремальний маршрут троянівський сільський голова Микола Ясюк виношує уже кілька років. Перші байдарки Стоходом чи то з учорашніми воїнами, чи з туристами планує відправити вже в кінці травня. Каже, що Стохід від сіл Гулівка до Великого Обзира має такі неповторні краєвиди, яких не можна побачити навіть у Національному парку «Прип’ять — Стохід». Ця волинська річка недарма носить таку назву: сто не сто, але поворотів і заворотів на вашому шляху нею вистачає. Сам Микола Ясюк Стоходом плавав не один раз. Починав із участі у змаганнях із екстремального водного туризму, бо треба було виставити команду, і так сподобалася мандрівна «поліською Амазонкою», таким дивовижний світ відкривала, що тепер він не тільки активний учасник фестивалю «Поліська регата», який проводять на водних плесах у Національному парку «Прип’ять — Сто хід» (і не раз займав призові місця). А й керує гуртком, у якому місцева дітвора навчається керувати байдарками та виживати серед природи.

Три байдарки для майбутнього екстремального водного туристичного маршруту придбали за кошти районного бюджету. Микола Ясюк вважає, що потрібно ще бодай дві байдарки. Наразі обабіч міжнародної траси Київ — Варшава, від якої недалеко і сама Троянівка, планує встановити бігборди з рекламою майбутньої подорожі Стоходом. Екстремальний відпочинок на волинській річці троянівський сільський голова планує поєднати з розвитком зеленого туризму. Села Троянівка, Черськ, Бережниця і Майдан на волинському Поліссі ще зберегли свою автентичність. У лісах повно ягід і грибів. Проводжати у подорож річкою збираються з місцевим фольклорним ансамблем «Уляночка». Його учасники одягнуті у костюми, які витягнули з прабабусиних скринь, мають справжні постоли, в яких ходили їхні предки, і співають пісні, яким і по сотні літ.

Чекають у Троянівці і на інвестора, який би оцінив первісну природу краю, але допоміг з ремонтом доріг до сіл, створенням робочих місць. Туристи-екстремали з сусідньої Польщі вже не один раз мандрували нашим Стоходом. Кажуть, що після такого драйву, ближчого знайомства з первісним світом річки та лісу отримують новий поштовх до життя. А саме це і потрібно для вчорашніх воїнів, які багато чого переживали у зоні АТО, вважає Микола Ясюк.

Наталія МАЛІМОН, «День», Луцьк, фото надане автором
Газета: 
Рубрика: