Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Ви – приклад гордості для всіх нас»

У Києві зустріли команду українських військовослужбовців зі змагань у Торонто, які привезли додому 14 нагород
2 жовтня, 2017 - 18:39
ФОТО З FACEBOOK-СТОРІНКИ ІГРИ НЕСКОРЕНИХ: КОМАНДА УКРАЇНИ

У Канаді завершились змагання для ветеранів Ігри Нескорених. Збірна України фінішувала, маючи в активі 14 нагород: 8 золотих, 4 срібних та 2 бронзові. Крім того, зазначимо, що наша команда була однією з найменших — 15 осіб. Україна брала участь у цих змаганнях вперше як учасник багатьох військових навчань, миротворчих операцій під егідою ООН, а також як країна, військовослужбовці якої мають бойовий досвід при виконанні завдань в рамках воєнної операції на Донбасі.

За всі дні змагань нагороди здобули: Олександр Писаренко, капітан команди — золото з веслування на тренажерах; Павло Будаєвський — золото у 4 категоріях: 50 метрів вільним стилем, 50 метрів на спині, 50 метрів брасом та 100 метрів вільним стилем; Олег Зимников — золото з бігу на 1500 метрів; Роман Панченко — золото зі стрільби з лука серед початківців; Василь Пашкевич — золото з паверліфтингу у категорїї «середня вага»; команда лучників (Катерина Михайлова, Роман Панченко та Валерій Рак) — срібло у командному заліку серед початківців; Дмитро Сидорук — срібло зі стрільби з лука серед професіоналів; Олександр Ткаченко — срібло з бігу на 400 метрів; Павло Мамонтов — бронза з веслування на тренажерах; Вадим Свириденко — бронза з веслування на тренажерах; Сергій Торчунський — бронза зі штовхання ядра. Не можна не погодитись із словами колишнього капітана канадської армії Андре Сочанівського (Andre Sochaniwsky), президента Ukrainian War Veterans Association, якого цитують на сторінці нашої команди у «Фейсбуці»: «Ви — приклад гордості для всіх нас. Хочу подякувати вам. Україна є незалежною завдяки вашим зусиллям. Висловлюємо вам щиру подяку за відвагу та непохитність в обороні України». А ще в оргкомітеті команди (на сторінці у ФБ) відзначають: «Перед стартом Ігор Нескорених ми запитали в кожного члена команди, чому він бере участь у #InvictusGamesTeamUkraine, і майже кожен відповів, що, по-перше, хоче довести усім, що українські ветерани — люди великої сили та волі, по-друге — надихнути поранених побратимів не коритися життєвим обставинам. Так-от, нам здається, що обидві цілі виконано на 100%!»

Нагадаємо, міжнародні спортивні змагання в паралімпійському стилі Ігри Нескорених (Invictus Games) заснував британський принц Генрі Чарльз Альберт Девід Маунтбеттен-Віндзор У 2014 році. Цього року справжній «фурор» у соцмережах викликало його фото з українськими військовослужбовцями на тренуванні із сидячого волейболу та навіть стало «обкладинкою» фан-сторінки принца у Facebook. Головний редактор «Дня» Лариса Івшина це фото в «Фейсбуці» підписала так: «Принц Гаррі з Віндзорів і «Нескорені» з Мономахів!». Звичайно, образ «Нескорених» з Мономахів» є збірним та символічним. Проте тут наявний глибокий історичний підтекст та сенс, бо «галактики» правлячих династій Давньої Русі-України та Британії зустрічались ще 1074 року (!), коли донька останнього англосаксонського законного короля Англії Гарольда ІІ, Гіта, стала дружиною молодого Володимира Всеволодовича, згодом — Великого князя Київського Володимира Мономаха. Нащадками цього шлюбу, між іншим, була потужна гілка Рюриковичів — Володимировичів: Великий князь Мстислав, син Гіти, у ХІІІ столітті — Руський самодержець Роман та король Данило. Отож, колись ці «галактики» зустрілися й поєдналися! А щойно відбулась нова зустріч, хай Англією керує інша, Віндзорська династія, але ж наші українські хлопці — нащадки Мономаха, Гіти, Данила по духу. І це — справді символічно.

Шкода, що цей символізм відчув, здається, лише «День», інші медіа не «підхопили» цю паралель Лариси Івшиної. Адже насправді це не просто турнір, а зустріч сильних духом людей, за якими — рідна країна й Історія.

Анастасія РУДЕНКО, «День»
Газета: 
Рубрика: