22 жовтня в Києві нагородили переможців конкурсу. Цього року організатори отримали 226 заявок від 26 організацій. Чимало подань було від учасників АТО. У підсумку відзначили 39 найкращих розробок — переможці отримали кубки, дипломи і грошові премії. У день нагородження армійців-винахідників у Центральному будинку офіцерів провели виставку продукції військового та подвійного призначення — серед учасників були і переможці конкурсу, і просто фахові розробники.
Командир військової частини А4558 полковник Володимир Шейко отримав дві нагороди — у номінаціях, пов’язаних з утилізацією військової техніки і вдосконаленням стрілецького озброєння і боєприпасів. На рахунку полковника Шейка — понад сотню патентів, він має звання «Заслужений раціоналізатор України». Бійці у зоні АТО вже використовують — і хвалять — гвинтівку системи Мосіна, яку Володимир Шейко з колегами удосконалив під снайперську гвинтівку. «Снайперських гвинтівок у наших бійців мало. І якщо бійцю треба працювати на відстані у 300 метрів, можна використовувати гвинтівку Мосіна, — каже Володимир Шейко. — Відбираємо гвинтівки з хорошою якістю ствола, проводимо їх відстріл, доопрацьовуємо і ставимо потрібний приціл. Гвинтівки для модернізації відбирали після стрільб у тирі. Ті, які задовольняли за технічними якостями, йшли на снайперський комплекс. Тож, гвинтівку Мосіна, яку часто використовують українські бійці, можна дати піхотному снайперу. Ми не кажемо про снайперів із загонів спецпризначення, які стріляють на кілометр. Але можна уразити ціль на відстані 300 — 500 метрів, якщо гарні патрони — на відстані 600 — 800 метрів».
Армійці змагаються у винахідництві із 2005 року. Кількість заявок щороку збільшується. Один з організаторів конкурсу, начальник патентного підрозділу Центрального науково-дослідного інституту озброєння та військової техніки ЗСУ Володимир Комаров ділиться: «Зброя була завжди, і не можна зупинятися у її вдосконаленні. Цього року найбільше розробок було для авіаційної і бронетанкової техніки, стрілецької зброї. Найцікавіші винаходи направляємо на промислові підприємства, просимо розглянути ці проекти. Адже військовий у частині не може сам вдосконалити кулемет — це зробить лише підприємство. Багато зразків техніки, які представлені на виставці чи брали участь у конкурсі, вже є у зоні АТО або з’являться там найближчим часом. Так, один з видів безпілотника, представлений Національним авіаційним університетом, проходив випробування на передовій. Винахідники вдосконалюють техніку і створюють нові моделі. Але нове зараз важко створювати через брак коштів. Вдосконалити щось простіше і доцільніше».