19 лютого «Львівську політехніку» відвідав генеральний директор з питань розширення ЄС у Європейській комісії, шведський економіст та дипломат Крістіан ДАНІЕЛЬСОН. Він зустрівся з ректором університету професором Юрієм Бобалом, а також науковцями, котрі координують проект IMAGE, — переможцями грантової програми ЄС «Горизонт-2020».
Йдеться про програму Європейського Союзу з досліджень та інновацій. Нагадаємо, 2015 року Україна стала асоційованим членом «Горизонту- 2020». Відтоді українські організації отримали змогу брати участь у програмі на тих же умовах, що й країни-члени ЄС та інші асоційовані члени програми.
«Це конкретний приклад того, що ми можемо зробити разом у рамках співпраці України та Європейського Союзу, — наголосив Крістіан Даніельсон. — Також це визнання для Львова, «Львівської політехніки» і всіх залучених до цього важливого проекту. Не кожному університету під силу це зробити, адже конкуренція в межах програми дуже жорстка.
Україна і, зокрема, «Львівська політехніка» беруть участь у багатьох науково-освітніх проектах ЄС: Еразмус, Темпус та інших. Але ми можемо зробити більше разом. «Горизонт-2020» стане ключовим проектом у нашій майбутній науково-дослідницькій співпраці».
Проект «Львівської політехніки» IMAGE отримав позитивне рішення щодо фінансування. Загальна вартість проекту, який триватиме 4 роки, становить 1 692 000 євро. До нього, крім «Львівської політехніки» як організації-координатора, залучені ще вісім партнерів — університетів та інноваційних фірм із Німеччини, Франції, Польщі та України. Безпосереднім координатором проекту став його ініціатор, професор кафедри телекомунікацій «Львівської політехніки» Анатолій АНДРУЩАК, який працює у галузі оптики і лазерної фізики.
«Суть проекту — вивчити і запропонувати нові шляхи використання анізотропних матеріалів під уже напрацьовані нами технології з метою створення новітніх оптоелектронних пристроїв і нового класу кристалічних нанокомпозитів із заданою анізотропією, які, на нашу думку, матимуть широке використання в найрізноманітніших наукоємних виробництвах і в Україні, і за кордоном», — розповідає Анатолій Андрущак.
Як відзначає прес-служба «Львівської політехніки», учасники проекту вже отримали 60% від загальної суми фінансування. За ці кошти вони обладнають лабораторії необхідним устаткуванням та програмним забезпеченням і здійснюватимуть міждержавні поїздки протягом року, щоб проводити наукові дослідження у своїх партнерів.
Професорові Андрущаку найбільше хочеться, щоб цим проектом вдалося зреалізувати всі наукові задуми, а здобутими результатами продемонструвати, що наука таки просувається вперед. Наукові результати проекту впроваджуватимуть у тих фірмах, де виробляють пристрої, у яких робочий елемент — анізотропні кристалічні матеріали. Деякі з цих компаній мають представництва в Україні.