Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Як уберегти Лідерів від... «Лідерів»?

«Не можна допустити, щоб молодь успадкувала старі підходи та була уражена вірусом старої політичної культури», — Ганна ГОПКО
23 жовтня, 2015 - 11:47
ГАННА ГОПКО / ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

«Українська академія лідерства» (УАЛ) — під такою назвою вчора в Києві у Пущі Водиці був презентований освітній проект для талановитої молоді України. Він триватиме 10 місяців і будується на поєднанні фізичного, академічного і духовного виховання. До діяльності студенів входить і обов’язкова волонтерська діяльність. У перший набір потрапило 39 випускників 11 класу та студентів І курсу (17—18 років). Організатори УАЛ пообіцяли запустити з нового року нові навчальні заклади у Харкові, Дніпропетровську, Одесі, Львові, зробивши новий випуск більш масовим. УАЛ заснована за підтримки інвестиційного фонду Western NIS Enterprise Fund. До її ініціативної групи долучилися Святослав Вакарчук, Борис Ґудзяк, Наталя Попович, Владислав Троїцький, Іван Малкович, Віталій Сич, Віктор Зотов, Ярослав Грицак, Валентина Зотова, Оксана Семенюк, Андрій Зелінський, Ярослав Рущишин, Олена Кошарна, Ярослава Джонсон.

ФОТО PRESIDENT.GOV.UA

На урочисту подію завітав і Президент України Петро Порошенко, який підкреслив, що до УАЛ потрапили учні з усіх регіонів України, включаючи Крим і Донбас: «Це дуже символічно, бо показує, що Крим і Донбас є Україна». Президент назвав започаткування такої Академії «символом того, що Україна змінюється». «Кожна хвилина, яку вони проведуть тут, — це хвилина, яка створить майбутнього лідера України. Від цих 39 учнів залежить, що вже наступного року нас будуть сотні, нас будуть тисячі, і результат країна відчує не через двадцять років, а вже, зараз, бо сюди приходять політичні лідери, і вони вчаться у вас, як треба змінювати країну», — заявив Порошенко.

На події також були перші чиновники Адміністрації Президента — глава АП Борис Ложкін, який є ідеологом даного проекту, та його заступник Дмитро Шимків.  «Коли я був студентом, я брав участь у лідерських семінарах і вважаю, що такі академії є критичними для формування майбутнього України, — коментує «Дню» Шимків, — Всі люди, які пройшли тоді через подібні проекти, сформувалися як лідери і зараз працюють в Україні. Тож чим більше буде подібних форматів, тим більше ми говоритимемо про людяність, команду, вміння ставити та досягати мети, вірити в себе».

Виховати молодих лідерів та закласти в них базис професіоналізму — це одна справа. Проте як їм з новими знаннями розірвати замкнуте коло українського політичного класу? Адже всі «молоді та перспективні» в Україні дуже часто зливалися із олігархічною системою, обслуговували її інтереси або ж повністю нею «відштовхувались». Тож як запобігти тому, щоб «Українська академія лідерства» не стала кузнею «нових облич системи»?

«Не можна допустити, щоб молодь успадкувала старі підходи та була уражені вірусом старої політичної культури, — коментує «Дню» голова Комітету у закордонних справах ВРУ Ганна ГОПКО, — Тому важливо, щоб вони існували за своїми декларованими принципами: бути іншим якісно, бути справжнім, бути творчим, патріотичним. Важливо показати їм, що служіння державі і є головна мета лідера. Не кар’єризм та задоволення власних амбіцій, а здорові наміри самовдосконалюватися, розвиватися, будувати, позитивно мислити з метою, щоб Україна стала сильнішою. До того ж, справжнє лідерство — не коли ти один, а коли ти працюєш у команді та допомагаєш слабшим. Для нас, сучасних політиків, надважливо, щоб реванш старих представників кучмістсько-януковичівської системи, які зараз у політичних масках повертаються в політику, був неможливим. Молоді люди, які отримують освіту, мають прийти з новим світосприйняттям до нової України. І тут слід підкреслити важливість таких проектів, як «Літня школа журналістики» газети «День».

Дмитро КРИВЦУН, «День»
Газета: 
Рубрика: