Японський та український уряди готують спільну заяву про співпрацю, яка стане основою майбутнього розвитку відносин обох країн та яку має бути підписано під час візиту в Японію Президента України Петра Порошенка разом з дружиною із 5 до 7 квітня. Як повідомив учора посол Японії в Україні Сумі Шігекі на брифінгу для журналістів, ця угода охоплюватиме співпрацю в усіх галузях, у тому числі у сфері безпеки.
Він розповів, що візит Порошенка розпочнеться з відвідин Кіото, яке є побратимом Києва, а цього року минає 45 років із установлення таких зв’язків. До Токіо Президент України має дістатися найшвидшим у світі потягом. У столиці в Порошенка заплановані зустрічі з прем’єр-міністром, спікером парламенту, імператором та імператрицею, а також участь у бізнес-форумі.
Пан Шігекі повідомив, що в ході візиту японська сторона підтвердить принципову позицію щодо Криму та російської агресії на сході України. «Японія не сприйме анексії Криму та дестабілізації ситуації на сході України і, зі свого боку, пояснить свою позицію щодо проблем у Східно-Китайському морі й територіальних проблем з Росією», — зазначив посол.
За його словами, Японія й надалі допомагатиме Україні у реформах і підтвердить готовність допомогти в боротьбі з корупцією. Він сказав журналістам, що в Токіо уважно стежать за змінами бізнес-клімату в Україні, боротьбою з корупцією.
Після Майдану, зазначив посол, в Україну прийшли дві японські компанії — Sumitomo Electric Industries та Fujikura, які принесли інвестиції та почали працювати на початку цього року. Все залежить від бізнес-клімату, і я бачу, що імідж України поліпшується в очах японських інвесторів, і я сподіваюся, що бізнес прийде сюди, якщо будуть відчутними реальні кроки уряду в боротьбі з корупцією.
Коментуючи останні події в нашій країні, усунення Генпрокурора та ситуацію довкола формування нової коаліції, посол відзначив: «Японія вірить, що Україна рухається у правильному напрямку. Ми б хотіли бачити швидшу реалізацію реформ і будемо підтримувати вашу країну, ця концепція поділяється японською елітою».
Пан Шігекі розповів, що японський уряд готується до реалізації унікального молодіжного проекту — круїзу на лайнері представників 11 країн, які в супроводі ста японців відвідають протягом тижня Японію, а потім три тижні припадає на подорожі до Фіджі та Нової Зеландії. Цей захід заплановано на початок наступного року. До участі в цьому проекті Японія запрошує 12 молодих українців віком до 40 років, які володіють англійською мовою. Відбором у Києві займаються посольство Японії та Міністерство молоді і спорту.