Зараз у приміщенні повним ходом ідуть роботи з оновлення коридорів та фойє. Міняють двері, приводять до ладу гримерки та вбиральні, а головне — проводять заміну паркету у глядацькій залі й готуються до заміни крісел (і в партері, й на балконах), які будуть, за порадою головного художника театру Мирона Кипріяна, не бордовими (як старі), а зеленими, що пасуватиме до сіро-оливкового тону порталу, а також пастельного — залу.
Директор театру Андрій МАЦЯК розповів «Дню», що мінятимуть і завісу на сцені, штори на дверях при виході із зали та килимове покриття між рядами крісел. Попереду — ремонт фасаду. А на все це потрібен час, а ще більше — гроші.
Отже, 11 вересня, коли мав би розпочатися новий, ювілейний — сотий сезон, театр глядача не прийме.
— Вистави, заплановані на поточний місяць на великій сцені, гратимемо в чотирьох локаціях — в Оперному, Театрі для дітей, КМЦ ім. О. Довженка та в Палаці культури ім. Г. Хоткевича, — говорить директор. І називає три головні причини отакої незручності для публіки: великий обсяг ремонтних робіт, затягування тендерних процедур, які тривали аж два місяці, та пізнє (наприкінці минулого тижня) затвердження Міністерством фінансів паспорта на фінансування ремонтних робіт.
— Звичайно, можемо не встигнути виконати ремонт вчасно, як заплановано — до 1 жовтня, — припускає Андрій Мацяк. — Проте головну прем’єру цього сезону, виставу «Марія Заньковецька» за п’єсою Івана Рябокляча, покажемо на рідній сцені.
Отже, ремонтникам потрібно поквапитися, бо на жовтень-листопад уже розписані заходи з відзначення 100-річчя театру. І серед них — святкова академія, наукові конференції, виставки, також — фестиваль, участь у якому візьмуть київські національні театри: ім. І. Франка та Л. Українки, а ще приїдуть колективи з Білорусі, Польщі та Литви.