Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

За чітким алгоритмом

У львівських музеях встановили спеціальні рамки для суцільної дезінфекції відвідувачів
12 травня, 2020 - 19:17
ФОТО АВТОРА

Від 11 травня, у Львові, окрім відкриття парків, скверів та літніх майданчиків кафе і ресторанів, вперше з часу запровадження карантину для відвідчувачів відкрили музеї.

Наразі їх працює три — музей народної архітектури та побуту ім. Климентія Шептицького («Шевченківський гай»), Личаківське кладовище та музей «Територія терору». Цим музеям пощастило бути відкритими першими через те, що майже всі їхні експозиції знаходяться просто неба.

«Те, що ми дозволили, є відповідно до рекомендацій імунологів та інфекціоністів. Ми радились і вони дали рекомендації щодо відкриття тих об`єктів, котрі є на повітрі», — розповів заступник мера Львова з питань розвитку Андрій МОСКАЛЕНКО.

Відкриті музеї працюють за чітким протоколом. Зокрема всі працівники і відвідувачі проходять температурний скринінг. Також на входах встановили спеціальні рамки для дезінфекції відвідувачів. Їх особливістю є те, що вони мають встановлені датчики руху і починають працювати, коли в них заходить людина. Дезінфікувальна речовина розпилюється на одяг і не залишає жодних патьоків чи плям. Для якісної дезінфекції відвідувачам слід перебувати в рамці мінімум три секунди.

У протоколі прописано, що усі відвідувачі мають бути в масках, територія музеїв має часто дезінфікуватися, вживання їжі та напоїв заборонене, люди мають змогу провести безготівкову оплату квитків, на вході має бути ємність із антисептиком, треба забезпечити дотримання соціальної дистанції тощо.

Ті ж частини експозицій музеїв, які є в приміщеннях, наразі закриті. Працівники відпрацьовують алгоритми їх роботи і будуть подавати напрацювання на затвердження в управління культури. Крім того усі решта львівських музеїв зараз відпрацьовують логістику відвідування. Скоріш за все це будуть або індивідуальні відвідини, або екскурсії групами до 2 чи 5 осіб, які мають на собі засоби індивідуального захисту.

Попередньо планується, що більшість львівських музеїв зможуть відкритися наприкінці травня або на початку червня.

Павло ПАЛАМАРЧУК, Львів
Газета: 
Рубрика: