Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Захисники Бичка перемагають

Днями Господарський суд міста Києва скасував договір оренди з ТОВ «Авеста-Буд» на 2,6 гектара землі у заплавному урочищі
6 жовтня, 2016 - 11:46

«Це великий успіх, бо якби ми програли, там би швидко все забудували, і наша апеляція навряд чи щось змінила б», — коментує активіст «Екозагону» Михайло Погребиський. Втім захисники урочища Бичок не розслабляються, бо впевнені, що інвестор оскаржить рішення. А 10 жовтня Київський апеляційний господарський суд продовжить розгляд апеляції забудовника на серпневе рішення Господарського суду Києва заборонити проведення робіт у Бичку.

Нагадаємо, влітку «Авеста-Буд» почала вирубувати дерева в урочищі, яке є частиною Національного природного парку «Голосіївський», щоб збудувати автозаправку. Це викликало потужний спротив громади, детально про конфлікт ми розповідали у матеріалі «Спроба «відкусити» шматок лісу» у №153 «Дня» за 30 серпня цього року.

Позивачами у процесі щодо урочища виступають НПП «Голосіївський» і громадська організація «Корчувате — наш дім». Боротьбу за Бичок підтримують столична прокуратура, Міністерство екології та природних ресурсів, комунальне об’єднання «Київзеленбуд». Представники цих структур виступали у суді третіми особами і досить фахово аргументували позицію захисників урочища.

Натомість київська влада чомусь ігнорує конфлікт, фактично підтримуючи забудовника. «У суді департамент земельних ресурсів Київської міської держадміністрації і комунальне підприємство «Київблагоустрій» були на боці відповідача. Представники Київради взагалі не з’явилися на процесі», — зазначає Михайло Погребиський.

Про Бичок згадують навіть у парламенті — цього тижня народний депутат Ганна Гопко під час брифінгу у Верховній Раді закликала Київраду «зупинити ековарварство». «Хочемо, щоб 13 жовтня Київрада внесла у порядок денний проект рішення про відмову у праві оренди заповідної землі, — додала Ганна Гопко. — Закликаю міністра екології Остапа Семерака та інших народних обранців прийти у цей день на засідання Київради, бо на такому прикладі зможемо припинити дерибан землі і знищення природно-заповідного фонду Києва».

Нині активісти готуються до наступного етапу боротьби і детально вивчають рішення Господарського суду Києва. Залишились деякі незрозумілості, зокрема — чому суддя Наталя Плотницька відмовилася повернути ділянку у склад нацпарку.

«Наразі у Бичку «Авеста-Буд» має кримінальну недобудову на розчищеній ділянці, що з’явилася після заборони суду на проведення робіт в урочищі. Прокуратура Києва відкрила кримінальне провадження по факту незаконної реєстрації цього об’єкта. Цю недобудову цілодобово охороняють як мінімум один, а буває й два-три екіпажі так званих тітушок, — розповідає Михайло Погребиський. — Нам тепер головне — перемогти під час розгляду апеляції, і на цій стадії дуже важливий суспільний резонанс».

Марія ПРОКОПЕНКО, «День»
Газета: 
Рубрика: