Про засідання земельної комісії Київської міської ради 10 квітня активісти дізналися заздалегідь, тож встигли розтиражувати новину та підготуватися. Адже перше питання порядку денного стосувалося майбутнього Совських озер. Ця тема останнім часом стала ключовою в екологічних баталіях столиці. Однак розголос не зіграв на руку громаді. Депутати підтримали петицію про нібито порятунок Совських озер від екологічної катастрофи, хоча насправді звернення передбачає забудову 19 гектарів території на місці водойм.
Автор петиції Руслан ГОНЧАРОВ у зверненні до киян пропонував підтримати детальний план території у межах вулиці Кіровоградської, проспекту Лобановського та вулиці Проектної. До цієї ділянки входить територія нижнього каскаду Совських ставків. Та за ДПТ тут планується звести житловий мікрорайон із висотками від 12 до 23 поверхів і торговельно-розважальним центром. Ставки обіцяли відновити, але за схемою детального плану території видно, що існуючі водойми просто засиплють. Чомусь така петиція зібрала необхідні 10 тисяч голосів за лічені дні. Натомість петиція, зареєстрована у лютому місцевими активістами, котра пропонує ввести мораторій на будь-яку забудову водойм, наразі зібрала усього три з половиною тисячі підписів.
Сили виявилися нерівними і на самому засідання земельної комісії. Як повідомляють у соцмережах активісти громадської організації «Екозагін», позиції депутатів розділилися, а у залі були присутні як противники петиції, тобто захисники озер, так і псевдоактивісти, котрі просували ідею «порятунку» водойм від екологічного лиха, фактично підтримуючи ідею забудови.
Ця ситуація підриває довіру до самої процедури розгляду петицій з подачі активної громади. Створюється сумний прецедент, коли маніпулятивний документ швидко набирає підтримки серед громади та чиновників.
До слова, «рятівну» петицію вже встигла розглянути та підтримати екологічна комісія Київради. Залишилося винести її розгляд на загальне голосування Київради. Якщо й тут буде тотальне схвалення, шанси на порятунок озер від знищення стануть ще більш мізерними. Утім, громада не здається. Наразі активісти розраховують на підтримку журналістів і небайдужих киян.