Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Запровадити культуру сортування на освітньому рівні»

У «Львівській політехніці» представили екологічні ініціативи «Чисте місто» та «ПолітехЕко»
26 квітня, 2018 - 11:40
ФОТО ЙОСИПА МАРУХНЯКА

Минулого року, у час сміттєвої кризи, Львів долучився до європейських міст, які приєдналися до світової ініціативи Zero Waste, що у перекладі означає «нуль відходів». Нова міська стратегія поводження з твердими побутовими відходами покликана зменшити кількість сміття, сприяючи їхньому сортуванню та переробці.

На жаль, відчутного прогресу в цьому питанні у масштабі міста поки що не спостерігається. Втім, деякі екопроекти заслуговують на особливу увагу. Зокрема, йдеться про ініціативу «Чисте місто», яку у 2017 році створила Патріарша комісія у справах молоді УГКЦ разом із партнерами. Її мета — допомогти освітнім, культурним та іншим закладам Львова організувати сортування відходів. Для цього активісти навчають сортувати сміття, проводячи екотренінги для дітей, учнів, студентів, вчителів, батьків і дорослих.

«Запровадити культуру сортування на освітньому рівні» — під таким лейтмотивом 25 квітня у «Львівській політехніці» відбулося представлення екологічної ініціативи «Чисте місто» та пілотного еко-проекту «ПолітехЕко».

Як відзначив координатор ініціатив «Чисте місто» і «Хтось не зробить» Олег КОТИС, наразі активісти розробили 2200 сучасних контейнерів для роздільного сортування паперу, пластику та скла. 500 екобоксів уже віддано в користування навчальним закладам Львова. Зацікавлених у сортуванні сміття закликають долучатися до ініціативи та контактувати з «Чистим містом». Слід відзначити, що активісти допомагають закладам домовитися з переробниками сміття, аби зібрані відходи були не просто відсортовані, а пройшли повний цикл переробки. Це важливо, адже відкриття у Львові власного сміттєпереробного заводу очікувати доводиться не раніше орієнтовно 2020 року.

«Львівська політехніка» — один із навчальних закладів, які долучилися до ініціативи «Чисте місто». У межах пілотного екопроекту «ПолітехЕко» контейнери для сортування вже розмістили в п’ятьох корпусах університету і студентській бібліотеці.

«У нашому середовищі є активне зацікавлення цією проблематикою і розуміння, що надважливо розпочинати зміни. Водночас ми розуміємо, що в один момент це не трапиться. У «Львівській політехніці» ми прагнемо змінити культуру поводження з відходами на ментальному рівні. Тому ми не лише встановили смітники для сортування, а й проводимо навчальний цикл тренінгів для студентів і працівників університету», — відзначає керівник ініціативної групи, доцент кафедри економіки підприємства та інвестицій ВОЙЦЕХОВСЬКА.

Про сміття можна і треба говорити як про ресурс. Зокрема, нехай на початках невеликі, але все-таки акумульовані кошти від сортування і переробки відходів можна буде використовувати на благо університету та студентів. У «Львівській політехніці» це усвідомлюють. Свій екопроект політехніки обіцяють надалі розвивати і масштабувати.

 

Дмитро ПЛАХТА, «День», Львів
Газета: 
Рубрика: