Ще минулого року активісти «Голосу Природи» провели символічну акцію «Дерева Кам’янського хочуть жити». Вони пов’язали траурні стрічки і бинти на знівечені дерева по одній із вулиць міста. Громадські діячі не раз намагалися з’ясувати причини некваліфікованого обрізання дерев. За ініціативи організації відбулося кілька нарад, на яких чиновники пообіцяли вжити заходів для підвищення якості обслуговування зелених насаджень. Але, на жаль, продуктивного діалогу не відбулося, зазначають екоактивісти.
«В умовах міста дерева відіграють надзвичайно важливу роль: вони поглинають промислові викиди і виробляють кисень, охолоджують повітря у спекотну пору року, створюють тінь, затримують опади, регулюють рівень ґрунтових вод. Цінність дерев для промислових міст із високим рівнем забруднення повітря, таких, як Кам’янське, неможливо виразити в грошовому еквіваленті, по суті, це «зелене золото», — пояснює біотехнолог Ганна Каніболоцька.
Щоб оцінити екологічні і соціальні наслідки варварського ставлення до дерев, організація «Голос Природи» звернулася до відомих дніпровських учених — Вадима Манюка і Бориса Барановського. На їхню думку, більшість постраждалих дерев у найближчі один-три роки можуть захворіти і загинути. Приклади, коли дерева гинуть у результаті неправильного обрізання, можна знайти в багатьох містах області.
Проте якщо раніше це були окремі випадки, то сьогодні варварське обрізання дерев стало масовим явищем. Намагаючись запобігти подібним фактам, громадяни звертаються до поліції. Але, за їхніми спостереженнями, вартові порядку неохоче реагують. Тому захисники зелених насаджень вирішили звернутися зі скаргою до суду.
Наприкінці березня в Баглійському суді Кам’янського було розглянуто скаргу на бездіяльність поліції щодо знищення дерев по вул. Алтайська, а 3 квітня в Заводському суді — за фактом некваліфікованого обрізання дерев по вулиці Костромській. Урешті-решт обидва суди зобов’язали поліцію діяти відповідно до своїх посадових обов’язків згідно зі ст. 214 КПК. «Обрізання дерев у Кам’янському проводиться з грубими порушеннями нормативних вимог, фактично на наших очах знищується власність городян. Такі екологічні злочини не можна залишати безкарними, ось чому ми викликаємо поліцію і вимагаємо порушення кримінальних справ. На жаль, ми вимушені через суд зобов’язати поліцію повноцінно виконувати свої посадові обов’язки», — зазначає активістка організації «Голос Природи» Ганна Каніболоцька.