Загалом 95 команд — з Китаю, Естонії, Литви, Польщі, Росії, Румунії, Угорщини, а найбільше з України — цього тижня змагаються на відкритій Міжнародній студентській олімпіаді з програмування імені Сергія Лебедєва та Віктора Глушкова KPI-OPEN 2018. Турнір відбувається у два етапи, переможців назвуть 6 липня. Головна нагорода — символічна «Кришталева вежа».
Олімпіада триває вже в 13-те, її організаторами виступають Міністерство освіти і науки і Національний технічний університет «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», де все і відбувається. Також подія відбувається за підтримки Кібернетичного центру НАН України і спонсорів з великих ІТ-компаній.
Як зазначають організатори, KPI-OPEN є найбільшим в Україні та одним із найбільших у світі очних змагань з програмування. Основна мета — створити можливість для визначення найсильніших програмістів серед студентів країн-учасниць. Водночас учасники вчаться працювати у команді, підвищують професійний рівень, знайомляться зі студентами з інших країн і представниками потужних компаній.
«Символічно, що олімпіада носить ім’я двох великих учених, які були піонерами у цій царині науки», — зазначає Олександр ХІМІЧ, заступник директора Інституту кібернетики імені Віктора Глушкова НАН України, член-кореспондент НАН України. Нагадаємо, Лебедєв є конструктором першої в Європі малої електронної лічильної машини, під керівництвом Глушкова зокрема розроблені машини для інженерних розрахунків «Промінь», «Мир-1» і «Мир-2», які називають попередниками персональних комп’ютерів.
Северин Цяпка є учасником команди, яка приїхала з «Львівської політехніки». «На олімпіаді завдання набагато важчі, видно, що вони світового рівня. Наші районні або обласні олімпіади значно легші, — каже Северин. — Тут дуже багато задач, де потрібно поєднувати свої знання, ти не можеш розв’язати їх за певним алгоритмом, треба обирати що використати. Найпоширеніші задачі — з динамічного програмування, і це не просто якась одновимірна динаміка, яку ми вчимо «на районі», тут вона двовимірна і багатовимірна, плюс багато-багато інших речей».