Міністерство охорони здоров’я України офіційно ініціювало складний та тривалий шлях впровадження Міжнародної класифікації функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я (МКФ) в українську реабілітацію. В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун підписала відповідне окреме доручення 15 грудня 2016 року, повідомляє www.moz.gov.ua.
Як зазначає заступник міністра з питань європейської інтеграції Оксана Сивак, новий підхід потребує тісної взаємодії з Міністерством соціальної політики України та Міністерством освіти і науки України. У цьому основна відмінність від Міжнародної класифікації хвороб Х, якою зараз користуються всі лікарі та яка фактично є переліком назв захворювань та станів, від яких може страждати або померти людина. «Це переосмислення ставлення до проблеми — інвалід чи людина з обмеженням життєдіяльності та функцій», — каже Оксана Сивак.
Для розвитку реабілітаційної медицини в Україні нашому медичному товариству та суспільству необхідно змінити саме розуміння «інвалідності» на сучасне та міжнародно узгоджене — обмеження життєдіяльності та функціонування. Така потреба підкріплена і висновком експертів Оціночної місії ВООЗ, які здійснювали комплексну оцінку системи реабілітації в Україні у грудні минулого року.
Зміна моделей ставлення до людини з певними обмеженнями у світі відбулась 15 років тому. Міжнародна класифікація функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я допомагає оцінити навіть людину, яка не хворіє.
Першочергові кроки, що заплановані на найближчий час — проведення тренінгів з питань МКФ від Всесвітньої організації охорони здоров’я. Це дасть змогу донести до української медичної спільноти знання про МКФ та можливості її використання. Готується переклад українською мовою та розробка обов’язкової статистичної облікової документації з надання реабілітаційної допомоги для загальних та реабілітаційних підрозділів охорони здоров’я, внесення змін до законодавства з питань реабілітації та інвалідності.